Noví trutnovští zastupitelé se sešli na ustavujícím zasedání

Tisková zpráva - 10. 11. 2014

V pondělí 10. listopadu odpoledne se v malém sále Městského úřadu Trutnov uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva města vzešlého z říjnových voleb. Do čela města byl zvolen Ivan Adamec (starosta), Hana Horynová a Tomáš Hendrych (místostarostové). Starosta, který je zároveň poslancem PS PČR, bude pracovat jako neuvolněný, místostarostové jako uvolnění. Shodný tým vedl město už po předešlá čtyři volební období.

Noví zastupitelé zvolili rovněž Radu města Trutnova. Ta bude opět jedenáctičlenná a její složení bude následující:

Mgr. Ivan Adamec (ODS), Michal Šubrt (ODS), Mgr. Pavel Káňa (ODS), Bc. Martin Mečíř (ODS), MUDr. Jozef Kochan (ODS), BcA. Libor Kasík (ODS), Ing. Hana Horynová (SPT), Mgr. Petr Horčička (SPT), Mgr. Tomáš Hendrych (VPM), Mgr. Petr Skokan (VPM), MUDr. Silvie Šidáková (TOP09).

Zastupitelstvo zřídilo v souladu se zákonem o obcích také dva výbory – finanční a kontrolní. Finanční výbor bude mít 11 členů a předsedat mu bude Ing. Marcela Čížková (ODS), v kontrolním výboru bude pracovat rovněž 11 členů a povede ho Mgr. Bc. Roman Hásek (ČSSD).

Celé zasedání zastupitelstva bylo natáčeno městskou televizí TV DRAK. Záznam mohou občané Trutnova shlédnout na webu www.tvdrak.cz.

„Je to další vstřícný krok k občanům města a k větší informovanosti. Dosud jsme z jednání zastupitelů pořizovali jen audiozáznamy, které byly k dispozici na stránkách města www.trutnov.cz. V televizní verzi záznamu se budou lidé moci jistě lépe orientovat,“ řekl nově zvolený starosta města Ivan Adamec.


Ke stažení:
TZ - Ustavující zastupitelstvo.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg