Odkanalizování Bojiště zlepší kvalitu vody a životní prostředí

Tisková zpráva - 27. 6. 2011

Práce na připojení Bojiště do trutnovské kanalizační sítě začaly již v dubnu, aniž by příliš omezily dopravu nebo nájemníky tamních domů. Projekt s rozpočtem 35 milionů korun, který pomáhá financovat Evropská unie a Státní fond životního prostředí, výrazně zlepší kvalitu vody v této oblasti. Letní festivaly se navíc nemusí obávat výkopů nebo bagrů, protože v tomto úseku v letním období žádné stavební práce probíhat nebudou.

„Bojiště čeká na kvalitní kanalizaci již dlouhou dobu. Pro nás je to velký projekt spojený s postupným zlepšováním životního prostředí v Trutnově. Letos to bude největší investiční akce, která je spolufinancována Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR, částkou téměř 25 milionů korun. Město projekt dofinancuje zbývajícími deseti miliony,“ sdělil starosta Trutnova Ivan Adamec.

Image

Image

V současné době probíhají přípravné práce. Připojování jednotlivých domů do kanalizační sítě bude probíhat od podzimu s tím, že projekt by měl být dokončen v červenci příštího roku. Kanalizační přípojky budou přivedeny i na pozemky, které s areálem Bojiště sousedí a na kterých pravidelně bývá tzv. stanové městečko letních festivalů. Tyto pozemky jsou již několik let vedeny v územním plánu jako průmyslová zóna a město není jejich vlastníkem.

Image

Image

„Kanalizační přípojky samozřejmě musíme připravit pro všechny pozemky v dané lokalitě. Na Bojišti se to týká více jak šesti stovek místních občanů. Rozumím i tomu, že se pořadatel festivalu obává o osud právě těch pozemků, které si pronajímá pro stanové městečko. V okolí festivalového areálu je ale dost jiných vyhovujících luk pro takový účel, takže kanalizace v žádném případě neznamená pro festival konec. Město se snaží trvale zlepšovat kvalitu života a životního prostředí a kanalizace k tomu výrazně přispěje,“ dodal starosta.

Loni byl učiněn základní předpoklad pro napojení Bojiště. V poslední etapě projektu Čistá Horní Úpa byla dokončena čistička odpadních vod v Bohuslavicích. Navýšení kapacity umožňuje napojení dalších lokalit do kanalizační sítě jako v případě Bojiště. Tato ekologická iniciativa vyšla v letech 2007 až 2010 na více jak půl miliardy korun a vedle Trutnova se do ní zapojily i Mladé Buky, Svoboda nad Úpou, Janské Lázně či Horní Maršov.

ODKANALIZOVANI_BOJISTE_ZLEPSI_KVALITU_VODY_A_ZIVOTNIHO_PROSTREDI_.pdf ODKANALIZOVANI_BOJISTE_ZLEPSI_KVALITU_VODY_A_ZIVOTNIHO_PROSTREDI_.pdf (325,48 KB)
kanalizace_a.jpg kanalizace_a.jpg (762,39 KB)
kanalizace_b.jpg kanalizace_b.jpg (537,38 KB)
kanalizace_c.jpg kanalizace_c.jpg (625,80 KB)
kanalizace_d.jpg kanalizace_d.jpg (783,16 KB

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg