Oprava inženýrských sítí v okolí Jiráskova náměstí se blíží ke konci

Trutnov, 28. 7. 2016 – Rekonstrukce inženýrských sítí v okolí Jiráskova náměstí, které začaly na počátku května, se pomalu chýlí ke konci. Kromě nového plynovodu, zde byla položena také nová kanalizace a vodovody. „V pondělí 8. srpna 2016 zde společnost M – SILNICE, a s., začne budovat nový povrch vozovky a opraví se tu i chodníky pro pěší,“ uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova. 

Od května probíhala rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Blanické ulici a dále opravy plynovodu na Jiráskově náměstí a v ulicích Procházkova, Bendlova, Česká a Blanická. „V současné době je na Jiráskově náměstí z 90 procent dokončena výměna stávajícího plynovodu a komunikace jsou provizorně dosypány štěrkodrtí,“ dodává David Jelínek z odboru rozvoje města Trutnov. Konečné úpravy a obnova asfaltových vrstev proběhne v týdnu od 8. do 12. srpna 2016. Budování nového povrchu vozovky však s sebou přinese dopravní omezení. „Při pokládání nového asfaltu v druhém srpnovém týdnu budou muset obyvatelé Jiráskova náměstí parkovat jinde,“ říká Jelínek.

Kromě nových inženýrských sítí a vozovky zde budou vybudovány také nové chodníky, na které město Trutnov vyčlenilo částku zhruba 1.200.000 Kč. „Jiráskovo náměstí i přilehlé ulice patří mezi frekventovaná místa v našem městě, proto zde pro větší bezpečnost chodců opravíme také chodníky,“ vysvětluje Ivan Adamec.

Kompletní rekonstrukční práce v okolí Jiráskova náměstí by měly být hotové do konce srpna. Pouze v ulici Blanická by měly trvat do konce září. Většinu investic hradí realizátoři oprav, a to společnosti VaK Trutnov, a.s., a RWE. Město Trutnov se finančně podílí na části vybudování nového povrchu vozovky v ul. Blanická, a to částkou zhruba 500.000 Kč.

Veškeré termíny všech stavebních prací jsou k nahlédnutí ve vitríně na Jiráskově náměstí nebo na internetových stránkách města Trutnova, www.trutnov.cz.


Jiráskovo nám. - inženýr. sítě (2).jpg


Jiráskovo nám. - inženýr. sítě.jpg


Jiráskovo nám. - inženýr. sítě (3).jpg

Foto: Renáta Tommová

 

TZ - Oprava inženýrských sítí v okolí Jiráskova náměstí se blíží ke konci.pdf

                                       

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg