Opravy trutnovského hřbitova

Trutnovský městský hřbitov doznal za poslední dva roky řady změn. Vybudovaly se zde přípojky dešťové kanalizace, opravila hřbitovní zeď, cesty a mnoho dalšího. Město do oprav hřbitova investovalo téměř 15 milionů korun.

Od roku 2016 město intenzivně investuje do oprav trutnovského městského hřbitova. Ten je ve správě společnosti Lesy a parky Trutnov, s. r. o. „Hřbitov má být důstojným místem, kam se lidé chodí loučit se svými blízkými a vzpomínat. Mělo by působit klidným a čistým dojmem, a proto jsme se do něho rozhodli investovat větší obnos peněz,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Za více než 1 milion korun byla opravena komunikace u památníku 2. světové války, jejíž povrch tvoří žulové kostky. „Ve východní části hřbitova jsme opravili povrch cest a vybudovali přípojku dešťové kanalizace, to vše za téměř 1,6 milionu korun,“ dodává Jaroslav Semerák, jednatel společnosti Lesy a parky Trutnov, s. r. o. Stejné práce byly v roce 2018 provedeny ve střední části trutnovského hřbitova, a to za 3,2 milionu korun. Cesty byly za více než půl milionu korun opraveny také v části urnových hrobů.

V posledních dvou letech se výrazně investovalo také do oprav hřbitovních zdí. „Jen v části jihovýchodního úseku jsme opravili kamennou zeď za 1,6 milionu korun. Jeden z největších nákladů představovalo vybudování betonového oplocení v délce 590 metrů, které i s terénními úpravami vyšlo na 5,5 milionu korun,“ říká Jaroslav Semerák. U parkoviště byla postavena část kamenné hřbitovní zdi za více než 1,5 milionu korun. Další investice především do komunikací budou následovat i v příštím roce.

 opravy-tu-hybitova-3-web.jpg

opravy-tu-hybitova-2-web.jpg

opravy-tu-hybitova-4-web.jpg

 

TZ - Opravy trutnovského hřbitova.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg