Parkovací závory fungují. Vybralo se víc a je i víc volných míst.

Tisková zpráva - 12. 7. 2012

Závorový systém slouží od podzimu loňského roku již na šesti parkovištích v Trutnově. Na parkovišti U Studny a v podzemním parkingu Uffa byl zaveden v roce 2010. Po výsledcích prvních šesti měsíců letošního roku lze konstatovat, že nový způsob výběru parkovného splnil očekávání. „Lidé si na to zvykli a naučili se parkovat jen na dobu nezbytně nutnou. Díky tomu došlo na upravených parkovištích k větší fluktuaci aut a lze tak snáze zaparkovat, protože je víc volných míst,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Za první pololetí letošního roku se vybralo na parkovném včetně čipových karet necelých 2,6 mlionu korun. O rok dříve to bylo necelých 2,3 milionu. Letos však výběr zahrnuje i parkoviště, kde se loni neplatilo, například u nemocnice nebo na třech menších parkovištích (ulice Vodní, Zásobovací a Nová), kam byly přemístěny parkomaty z parkovišť nově opatřených závorami. U nemocnice mají řidiči na druhou stranu možnost parkovat první hodinu zdarma.

K poklesu výběru došlo pouze na parkovišti u Komerční banky, kde byla snížena sazba za první hodinu parkování z 15 na 5 Kč. Ani tak ale není pokles nijak dramatický a výsledkem je větší pravděpodobnost, že řidiči najdou volné místo. Oproti 41 tisícům korun v loňském červnu se letos vybralo 28 tisíc.

Do zmíněné celkové částky se nezapočítává parkoviště v suterénu Uffa, tento příjem spadá s ohledem na evropskou dotaci přímo do hospodářské činnosti města. I tam však od ledna do konce června došlo k nárůstu výběru parkovného. Oproti loňským 87 tisícům se letos vybralo 111,5 tisíce korun.


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg