Parkoviště u pivovaru dostane nový povrch

Tisková zpráva - 29. 5. 2014

Parkoviště na Křížovém náměstí, naproti pivovaru Krakonoš, projde v červnu a červenci rekonstrukcí. Práce budou zahájeny 16. června. Bude provedeno nové odvodnění celé plochy a zároveň položen nový asfaltobetonový povrch. Opravu v hodnotě cca 2,5 mil. Kč zrealizují Technické služby Trutnov. Rekonstrukce bude probíhat zhruba měsíc. „Parkovací stání na Křížovém náměstí potřebuje již delší dobu renovaci. Výměnu stávajících zatravňovacích dlaždic za asfaltobetonový povrch jsme naplánovali na dobu, kdy je centrum Trutnova vylidněné a většina obyvatel odjíždí z města na dovolené,“ vysvětluje termín opravy oblíbeného parkoviště Ivan Adamec, starosta města Trutnova. V době rekonstrukce lze podle něj využít stání u Komerční banky, u okresního soudu či U Studny.  

V podzemí pod Křížovým náměstím se nacházejí historické sklepy, které jsou příčinou stávajících potíží a propadání povrchu. „Nový asfaltobetonový povrch by měl splňovat veškeré předpoklady pro využívání plochy coby parkoviště,“ říká Ivan Adamec a zároveň dodává, že s místem je stále v územním plánu počítáno pro vybudování parkovacího domu.

„Rekonstrukce by měla proběhnout bez přestávek a v co nejkratším termínu. Věřím, že koncem července bude Křížové náměstí opět připraveno pro parkování. Prázdniny se opakovaně snažíme využívat k opravám a rekonstrukcím tak, aby vše mohlo v září sloužit svému účelu,“ zdůrazňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.


Ke stažení:
TZ - Parkoviště u pivovaru dostane nový povrch.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg