Po zajímavých místech Trutnova s GEOFUNem

Trutnov, 13. 7. 2016 – Nejen pro turisty, ale pro všechny příznivce dobrodružství a objevování připravilo město Trutnov novou geolokační hru s názvem ,,Je to na draka“. Po stažení aplikace do mobilního telefonu nebo tabletu se kdokoliv může vydat na výpravu městem, při které plní různé úkoly. Aplikace je určena pro chytré telefony se systémem Android a iOS a je zcela zdarma. „Chceme, aby Trutnov byl pro turisty lákavý. GEOFUN je jednou ze  zábavných forem, která využívá moderní technologie pro seznámení s historií města a jeho architekturou“, říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Hra „Je to na draka“ seznámí zájemce s historií města i legendou o jeho založení. Stačí se vydat do Dračí uličky, stáhnout si mobilní aplikaci, zapnout zvuk a pak už se může vyrazit za dobrodružstvím. Na trase centrem Trutnova dlouhé zhruba 2 km provádí potomek slavného trutnovského draka, který radí, jak má člověk při hře postupovat. „Při putování je třeba odpovídat na otázky, luštit hádanky a plnit úkoly. Zdolání trasy nezabere víc jak hodinku času“, dodává trutnovský starosta.

Odměnou za splněné úkoly a nalezení cíle jsou nejen nové znalosti o městě, ale také nasbírané geonky. „Hru GEOFUN mají totiž i jiná města a čím více tras návštěvník zdolá, tím více nasbírá tzv. geonků“, vysvětluje trutnovský starosta a dodává, že je hra přístupná celoročně. Hra je k dispozici také v anglickém jazyce a je tak dostupná i turistům ze zahraničí. Více o hře i sběru geonků na www.geofun.cz.


Geofun4.png

 

TZ - Po zajímavých místech Trutnova s geofunem.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg