Poplatky za svoz odpadu příští rok neporostou

Od Nového roku začne platit zvýšená sazba daně z přidané hodnoty v různých oblastech služeb. Město již avizovalo zvýšení jízdného v městské hromadné dopravě o jednu korunu. Svoz odpadu je další službou, kterou vyšší daň postihne, radnice přesto zvýšení poplatku na příští rok neplánuje.

Nyní jednotlivec ročně zaplatí za svoz odpadu 480 Kč. Maximální částka, kterou by město mohlo účtovat, je ještě o dvacet korun vyšší. Naposledy se poplatek za svoz odpadu v Trutnově navyšoval v roce 2005.

V roce 2010 vybralo město od občanů celkem 13,4 milionu korun a další 2 miliony získalo za odevzdaný separovaný odpad od firmy EKO-KOM. I přes tyto dva příjmy město na likvidaci komunálního odpadu včetně např. i likvidace černých skládek doplácí ze svého rozpočtu, ve zmíněném roce to byla částka bezmála 1,2 milionu korun.

„I když nám zákon dává prostor k navýšení platby, nechceme tím občany zatěžovat v období, kdy se zdražuje téměř všechno. S firmou Transport Trutnov, která se o svoz stará, jsme se dohodli na úpravě svozu tříděného odpadu. Díky tomu v příštím období neporoste ani doplatek z rozpočtu města,“ sdělil starosta Ivan Adamec.


Ke stažení:

TZ - Poplatky za svoz odpadu v Trutnově příští rok neporostou.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg