Poznejte česko-polské příhraničí díky projektu „I malé je krásné“

Město Trutnov se společně s městem Swidnica a Dvůr Králové nad Labem zapojilo do projektu „I malé je krásné“. Cílem je seznámit turisty a místní obyvatele s drobnými a méně známými památkami. Kromě průvodce vznikly webové stránky a tři Geofun hry.

sousoa-kalv-rie.jpg

Kříže, smírčí kříže, významné pomníky, sochy sv. Jana Nepomuckého a další drobné památky na Královédvorsku, Trutnovsku a Świdnicku  přibližuje projekt I malé je krásné. Cílem je zviditelnit méně známé památky v turisticky významných oblastech a propagace česko-polského příhraničí. „Většinou se materiály pro turisty zaměřují na větší a známější atraktivity, zatímco tyto menší památky jsou opomíjeny. Buď na jejich zviditelnění není prostor, čas nebo finanční prostředky. Zapojením do této aktivity se pokoušíme zvýšit návštěvnost právě těchto objektů a docílit větší propojenosti lokalit na obou stranách česko-polské hranice,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

ky-s-pietou.jpg

Ve spolupráci tří partnerských měst vznikly tři Geofun hry, brožury s kompletním popisem památek ve čtyřech jazykových mutacích a webová stránka. Jde o spojení zábavy, cestování a poznávání, ať už za pomocí moderních technologií, tak i klasických papírových materiálů. „Když si do svého chytrého telefonu stáhnete některou ze tří Geofun her, navštívíte velmi zajímavá a malebná místa, budete plnit úkoly a sbírat tak body. Po cestě Vás bude provázet osobnost sv. Jana Nepomuckého,“ dodává trutnovský starosta.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Více informací lze nalézt na stránkách imalejekrasne.podkrkonosi.eu nebo v turistických informačních centrech.


logo.jpg

TZ - Poznejte česko-polské příhraničí díky projektu I malé je krásné_.pdf

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg