Práce na komunikaci v Blanické ulici se chýlí ke konci

Trutnov, 10. 10. 2016 – V květnu začaly práce na rekonstrukci plynovodu, vodovodu a povrchu vozovky v Blanické ulici u Jiráskova náměstí. V týdnu od 10. do 14. října je naplánována poslední etapa prací. „Rekonstrukce všech ulic v okolí Jiráskova náměstí již skončily. Poslední opravy probíhají už jen v ulici Blanická, kde se již také chýlíme ke konci. Obyvatelé Jiráskova náměstí a přilehlých ulic si tak konečně oddychnou a budou se moci těšit z nové infrastruktury,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.   

Oprava inženýrských sítí a povrchu komunikace v Blanické je téměř hotová. Na začátku září dokončila společnost RWE výměnu stávajícího plynovodu. Společnost VaK, a. s., pak ke konci září dokončila výměnu stávající kanalizace a vodovodu. „Město se na rekonstrukci inženýrských sítí a komunikace podílelo opravou chodníků. Ty jsou nyní již z 90 % hotové,“ dodává Ivan Adamec.  

Ve dnech od 12. do 14. října proběhne pokládka asfaltových vrstev. To s sebou přinese omezení dopravy v ulici Národní, Blanická, Procházkova a na Jiráskově náměstí. „V těchto ulicích bude během pokládky omezen provoz po nezbytně nutnou dobu k vychladnutí asfaltu,“ vysvětluje David Jelínek z odboru rozvoje města MěÚ Trutnov.

Celková cena za opravu Blanické ulice činí necelých 2.700.000 Kč. Část výdajů hradí společnost RWE, která se podílí částkou téměř 610.000 Kč, další část zaplatí společnost VaK, a. s., která přispěje finančním obnosem ve výši necelých 465.000. Zbylé výdaje hradí město Trutnov. 

blanicka-1-.jpg

blanicka-3-.jpg

blanicka-2-.jpg

  

TZ - Práce na komunikaci v Blanické ulici se chýlí ke konci.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg