Prezentace středních škol a zaměstnavatelů v Trutnově

Trutnov, 19. 10. 2016 – V pátek 21. října začíná v Trutnově druhý ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou KHK. „Prezentace se během podzimu uskuteční v pěti městech a jedním z nich je i Trutnov. Nabídka studijních příležitostí a volných pracovních míst se představí ve dnech 21. října – 22. října 2016 v trutnovském UFFU,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V loňském roce hledali na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů inspiraci zejména žáci devátých tříd a jejich rodiče. Letos se pořadatelé rozhodli program rozšířit o burzu pracovních příležitostí. Zaměřili se tak nejen na čerstvé absolventy středních a vysokých škol, ale i na širokou veřejnost. Regionální zaměstnavatelé mohou představit svou nabídku volných pracovních míst a najít tak nové zaměstnance.

Přestože se pořadatelé rozhodli rozšířit program chystaných akcí, základní myšlenka této akce zůstala stejná. Prezentace se snaží ukázat, v jakých oborech je v současnosti na trhu nedostatek kvalifikovaných absolventů a jakým směrem je tedy vhodné se při výběru střední školy orientovat.

Pro město Trutnov je samozřejmostí takovýto projekt podpořit. Věřím, že na veletrh dorazí nejen žáci devátých tříd, kteří aktuálně řeší, jakou střední školu si vybrat, ale i veřejnost. Jedná se o ideální příležitost dozvědět se, jak pestrá nabídka studijních oborů existuje a jaké zaměstnavatele v regionu máme,“ dodává trutnovský starosta.

Podrobné informace lze nalézt na www.vybiramestredni.cz

TZ - Prezentace středních škol a zaměstnavatelů v Trutnově.pdf

 

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 91
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg