Prof. Jaroslav Procházka: Město Trutnov vzpomíná na zasloužilého učitele i čestného občana

Trutnov, 28. 1. 2016 – Město Trutnov si připomene významnou osobnost trutnovského vzdělávání, profesora Jaroslava Procházku. „Vzpomínková akce se uskuteční 1. února na trutnovském hřbitově. Dorazit samozřejmě může každý zájemce z řad jeho žáků, kolegů nebo široké veřejnosti,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

27. ledna uplynulo přesně 40 let od skonu prof. Jaroslava Procházky, který významně přispěl k rozvoji vzdělanosti v regionu, a to i vytvořením českého názvosloví na Trutnovsku. „Pan profesor Procházka získal za své přispění městu titul čestného občana a zároveň byl nositelem Řádu práce. Vzpomínkovým setkáním si připomeneme jeho zásluhy i přínos dalším generacím,“ říká trutnovský starosta.

Setkání, které připravilo Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, se uskuteční v 15:30 u hrobu profesora Procházky v severozápadní části trutnovského hřbitova. „Je to příležitost pro jeho přátele, žáky, místní učitele, ale i vlastivědné zájemce, dozvědět se něco víc o životě a práci čestného občana našeho města,“ říká profesor Vladimír Wolf, který zasloužilého učitele osobně znal a na setkání také promluví.

  

TZ - Prof. Jaroslav Procházka_Město Trutnov vzpomíná na zasloužilého učitele i čestného občana.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace

e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg