Realizace rozhledny na Stachelbergu už je na dohled

Tisková zpráva - 30. 10. 2013

Rada města Trutnova v úterý schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele rozhledny, jejíž výstavba bude spolufinancována z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu „Místa plná rozhledů v Euroregionu Glancensis“. Zcela nová rozhledna vyroste na Stachelbergu v průběhu příštího roku a stane se bezesporu novou místní dominantou. „Stavbu chceme zahájit nejpozději do 15. dubna a v říjnu příštího roku by mělo být hotovo,“ říká starosta Trutnova Ivan Adamec.

Dřevěná vyhlídková rozhledna s celkovou výškou 24,5 metru bude stát v blízkosti turisty oblíbené pevnosti Stachelberg na vrcholku návrší nad obcí Babí. Bude mít strohou dřevěnou konstrukci vojenského charakteru s bezpečnostním ocelovým kruhovým schodištěm, které umožní výstup nebo sestup v jednom pruhu s podestami pro odpočinek návštěvníků. Viditelné prvky stavby jsou navrženy z kulatiny, nosné prvky podest z hraněného řeziva. Spodní část objektu má kopírovat charakter současných vojenských opevnění, která zároveň doplňuje. 

Předpokládaná hodnota zakázky je 2 634 000 Kč bez DPH. 

Projekt „Místa plná rozhledů v euroregionu Glacensis“ byl vytvořen s cílem posílit cestovní ruch v příhraniční oblasti vytvořením nové, turisticky atraktivní naučné stezky „Putování po rozhlednách,“ která zvýší nabídku volnočasových aktivit v letním období. Nárůst počtu turistů by měl podpořit ekonomiku na území Euroregionu Glacensis české i polské části. Námět projektu vznikl na základě podnětu od veřejnosti, odborníků i specialistů na cestovní ruch. 

Do projektu bude zapojeno devět stávajících i nově vybudovaných rozhleden. Projekt bude propojen i se stávající nabídkou cyklotras a turistických stezek. 

Vedoucím partnerem projektu je Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Slezska – Euroregion Glacensis, partnery projektu jsou kromě města Trutnova dále Branka, o. p. s., Správa KRNAP Vrchlabí, Město Nowa Ruda, obec Kudowa Zdrój, obec Radków, obec Horní Černá a Sdružení polských obcí Euroregionu Glacensis.

Logo rozhledna.jpg


Ke stažení:
TZ - Realizace rozhledny na Stachelbergu už je na dohled.doc
Rozhledna Stachelberg.pdf


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg