Rekonstrukce areálu Na Nivách může začít

Trutnov, 03.11.2017 – Očekávaná rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času, Trutnov, může začít. Ve čtvrtek byla podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby společností BAK stavební společnost, a. s. Práce začnou během letošního listopadu. Město do střediska investuje 197 milionů korun.

BAK stavební společnost, a. s., zvítězila ve výběrovém řízení na rekonstrukci a dostavbu areálu Na Nivách. Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 tak mohla být podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby. „Rekonstrukci Niv jsme dlouho plánovali a připravovali papírovou dokumentaci. Jsem rád, že se konečně podařilo projekt dostat do této fáze a nyní se již může začít budovat,“ říká Ivan Adamec a dodává, že „do nově opravených prostor se přestěhuje Středisko volného času, Trutnov, které zatím sídlí v ZŠ Frimla.“


podpis-smlouvy-mgr.-ivan-adamec-a-ing.-radek-mr-zek-mba-gener-ln-yeditel-bak-5-.jpg


podpis-smlouvy-mgr.-ivan-adamec-a-ing.-radek-mr-zek-gener-ln-yeditel-bak-4-.jpg

Stavba obsahuje 24 stavebních objektů, např. dětské hřiště, dobrodružné hřiště, venkovní lanový park či multifunkční hřiště. „V prostoru hlavní stavby je umístěno zázemí pro jednotlivé zájmové skupiny, např. taneční sál, divadelní sál, keramická dílna, je zde také malá kavárna, tělocvična či horolezecká stěna,“ vysvětluje Miroslav Franc, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov.


projektov-studie-sv-2-.jpg


projektov-studie-sv-4-.jpg

Stavební práce budou zahájeny ještě nyní v listopadu a hotovo by mělo být do konce následujícího roku. Město do přestavby investuje téměř 197 milionů korun. „Zastupitelstvo schválilo, aby si město na tyto velké akce vzalo úvěr z banky, tudíž nám nyní nic nebrání v realizaci. Z tohoto úvěru bychom v následujícím roce rádi financovali také opravu krytého bazénu,“ dodává trutnovský starosta.

TZ - Rekonstrukce areálu Na Nivách může začít.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg