Rekonstrukce lávky u koupaliště

Tisková zpráva - 15. 9. 2014

Lávka přes Úpu musela být ve čtvrtek 11. září 2014 dle rozhodnutí statika uzavřena. S rekonstrukcí lávky je v rozpočtu Trutnova kalkulováno a oprava proběhne ještě letos. „Červnové zastupitelstvo vyčlenilo na obnovu lávky přes Úpu u městského koupaliště téměř 3 milióny korun,“ upozorňuje na plánovanou opravu Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Zároveň bude 22. září otevřena již zrekonstruovaná lávka pro pěší u obchodní akademie. „Obě lávky jsou velmi využívané a jejich obnova zajistí přecházejícím lidem nejen větší komfort, ale především bezpečnost,“ upřesňuje Adamec. 

Výměnu lávky přes Úpu u městského koupaliště provedou Technické služby Trutnov. Červnové zastupitelstvo zahrnulo do rozpočtu města na tuto akci částku 2 840 tis. Kč. Rekonstrukce proběhne ještě letos na podzim tak, aby mohla být lávka co nejdříve otevřena.

Fungující infrastruktura je jednou z hlavních priorit každého města. „Průběžné opravy a rekonstrukce komunikací jsou každoročně v rozpočtu. Rád bych zdůraznil, že se město chová jako řádný hospodář. Na všechny městské zakázky vypisujeme v souladu se zákonem výběrová řízení s jasným důrazem na cenu,“ komentuje rozpočtové výdaje Ivan Adamec a dodává: „Věřím, že každý občan Trutnova tyto investice ocení. Zlepšují totiž kvalitu života nás všech.“


Ke stažení:
TZ - Rekonstrukce lávky u koupaliště.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz  

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg