Rekonstrukce ulice Polská

Trutnov, 26. 4. 2016 – V pondělí 2. května se začne s rekonstrukcí ulice Polská v úseku od kruhového objezdu u Lidlu ke kruhovému objezdu u kina, jak uvádí společnost VaK Trutnov, a.s. Nejprve se opraví kanalizace vedoucí pod komunikací a následně zde Ředitelství silnic a dálnic vybuduje nový povrch vozovky. Odhadovaný konec rekonstrukce je naplánován na září. „Je důležité zmínit, že nejde o akci města Trutnova, to se bude podílet pouze vybudováním přechodového ostrůvku,“ vysvětluje starosta města Trutnova, Ivan Adamec.

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Polská by měla začít v pondělí 2. května. Na zhruba 500 metrů dlouhém úseku mezi dvěma kruhovými objezdy bude doprava omezena z důvodu výkopových prací. „V první fázi zde společnost VaK Trutnov, a.s. chystá položení nové kanalizace, protože ta dosavadní je ve špatném stavu. Práce budou probíhat především v parkovacím pruhu po jedné straně, a tudíž bude provoz v obou směrech zachován,“ vysvětluje Miroslav Franc, vedoucí odboru rozvoje města. Řidiči budou muset dbát větší opatrnosti a respektovat snížení rychlosti na 30 km/h. „Díky zachování provozu není zatím nutné směrovat dopravu na náhradní objízdné trasy,“ dodává Franc.

Nová kanalizace by měla být hotová do poloviny července. Poté nastoupí stroje a pracovníci ŘSD a zhruba dva měsíce budou pracovat na novém povrchu vozovky. Město Trutnov se do celé akce zapojí pouze částečně. Za částku zhruba 300 000 Kč zde vybuduje přechodový ostrůvek při výjezdu z kruhového objezdu u kina směrem k vlakovému nádraží. „Jsme si vědomi, že ulice Polská je páteřní komunikací města a doprava je zde velmi frekventovaná, a tak jsme se v rámci zvýšení bezpečnosti pro chodce rozhodli ostrůvky zcela nově vybudovat,“ říká starosta města, Ivan Adamec.

Předpokládaný termín ukončení rekonstrukce v Polské ulici je polovina září. Vše ale záleží, jak rychle půjdou práce obou společností – ŘSD  a VaK Trutnov, a.s. „Přestože dopravní situace ve městě bude komplikovaná, pěvně věřím, že to lidé pochopí. Odměnou jim bude nová a bezpečnější komunikace,“ dodává starosta.


ul. Polská (1).jpg


ul. Polská (2).jpg

Foto Renáta Tommová

 

ŘEZ 1 A4.pdf
ŘEZ 2 A4.pdf
ŘEZ 3 A4.pdf
VAK DIO Etapa 1.pdf
VAK DIO Etapa 2.pdf

 

TZ - Rekonstrukce ulice Polská brzy začne.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg