Rozpočtové provizorium, povinná deratizace i nový vozový park MHD

V pondělí 11. prosince 2017 se uskutečnilo páté jednání Zastupitelstva města Trutnova. Na programu bylo schválení rozpočtového provizoria na rok 2018, vyhláška o povinné deratizaci i smlouva o závazku veřejné služby k provozování MHD v Trutnově.

Trutnovští zastupitelé na svém posledním letošním jednání schválili rozpočtové provizorium na rok 2018. V něm se počítá s výdaji ve výši téměř 817 milionů korun. „Stejně jako v předchozích letech i v příštím roce budeme první měsíce hospodařit podle provizoria. Zatím totiž neznáme daňové výnosy a výsledek hospodaření za rok 2017. Toto je pro město nejhospodárnější varianta, která se nám již mnohokrát osvědčila,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Ostrý rozpočet se bude projednávat na prvním jednání zastupitelů v roce 2018.

Zastupitelstvo dále schválilo uzavření smlouvy o závazku provozování veřejné služby městské hromadné dopravy na roky 2018 – 2027 se společností Arriva Východní Čechy, a. s. „Pokud vše půjde dobře, budou v Trutnově do dvou let jezdit zcela nové autobusy financované z evropských fondů. Naším cílem je, aby trutnovská MHD byla ekologičtější, tudíž část vozového parku bude jezdit na CNG pohon a část vozového parku na elektřinu,“ dodává Ivan Adamec. Ke zlepšení služeb občanům přispěje také nový odbavovací systém.

Dalším bodem programu byla obecně závazná vyhláška o povinné deratizaci. Tu zastupitelé schválili, tudíž na období od 19. března do 19. dubna 2018 bude nařízena speciální ochranná deratizace na celém území města. „Reagujeme tak na ohlášení zvýšeného množství potkana obecného v centru města a v Horním Starém Městě. Aby byla deratizace efektivní, je třeba ji provést v jednom termínu a celoplošně,“ říká trutnovský starosta. Tuto deratizaci je povinna podle potřeby ve své provozovně zajistit každá fyzická osoba podnikající i každá právnická osoba. U obytných místností, pobytových místností a nebytových prostor sloužících k podnikání deratizaci zajistí vlastník nemovitosti nebo společenství vlastníků.


mestsky-urad.jpg

 

 

TZ - Rozpočtové provizorium, povinná deratizace i nový vozový park MHD.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg