Rýbrcoul byl pro starostu i radu města v podstatě jasnou volbou

Tisková zpráva - 19. 9. 2013

Myšlenkou umístit na nově vybudovaný kruhový objezd u obchodní zóny Krkonošská v Trutnově sochu se začalo vedení města zabývat ve druhé polovině roku 2012. Že to bude Rýbrcoul a ne Krakonoš, který už stojí na Krakonošově náměstí, schválila rada města. Proti nebyli ani místní umělci. „Tohle je pro nás ukazatel, že jdeme správným směrem,“ vítal starosta Ivan Adamec názory odborníků.

Finanční pokrytí celé této kulturní aktivity si vzali za své oslovení podnikatelé, kteří na sochu Rýbrcoula městu přispěli téměř jeden milion korun. Darovaná částka tak pokryla veškeré náklady. 

Celkem jedenáct dárců, jejichž dary se pohybovaly v řádech tisíců až statisíců, doplnila ještě veřejná sbírka uspořádaná v rámci akce „20 let výročí elektrotechnického průmyslu v Trutnově 1993-2013“, z níž její organizátor Petr Přívratský předal městu 21 tisíc korun. 

„Chtěl bych všem štědrým dárcům poděkovat za to, že podpořili kulturu a umění v Trutnově, bez nich by projekt neměl šanci. Dali tím také prostor naší sochařce Paulině Skavové. Jsme bránou do Krkonoš a k nim Rýbrcoul jednoznačně patří,“ poděkoval všem starosta Adamec.

Socha Rybrcoula po instalaci-a.jpg


Ke stažení:

TZ - Rýbrcoul byl pro starostu i radu města v podstatě jasnou volbou.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg