Starostové se vracejí na Starou radnici

Zvučná jména, která byla od 2. poloviny 19. století volena do čela města Trutnova, se nostalgicky vracejí na Starou radnici. Alespoň cestou stálé výstavy portrétů s informacemi o těchto osobnostech, kterou se rozhodlo uspořádat město Trutnov.

Výstava mapuje období od roku 1850, kdy stál rok v čele města Alois Haase, dřívější velitel trutnovské Národní gardy. V přehledné galerii nechybí samozřejmě ani JUDr. Hieronymus Roth, který byl společně s trutnovskými občany po bitvě u Trutnova roku 1866 na 11 týdnů zajat a odveden do pruského vězení v Hlohově. Za jeho hrdinský přístup byl po návratu jmenován čestným občanem města. Vedle  představitelů Trutnova v jeho historii je k vidění i portrét současného starosty Mgr. Ivana Adamce. Ve své funkci je již 15 let, tedy od roku 1998. Za jeho dosavadní éry byly zrekonstruovány veškeré páteřní komunikace, opraveny historické budovy a vznikla řada nových projektů, například Společenské centrum Trutnovska - UFFO.

Celkem 30 portrétů starostů ve formátu 330 x 470 mm je nainstalováno v historické budově na Krakonošově náměstí. S muži, kteří spravovali Trutnov s veškerou zodpovědností, se veřejnost může seznámit skrze jejich stručné životopisy.

Trutnov_starostove_Hieronymus Roth_a.jpg

Výstava se stane natrvalo součástí interiéru zasedací místnosti trutnovské Staré radnice jako historického symbolu trutnovské městské správy.

Vernisáž se uskuteční v sobotu 7. září 2013 v 9.30 hodin, v den zahájení Dnů evropského dědictví. V rámci tohoto zářijového víkendu, kdy jsou každoročně otevřeny dveře i památek běžně nepřístupných, případně při slavnostních akcích města Trutnova, které se ve Staré radnici tradičně konají, si bude moci výstavu prohlédnout veřejnost. Při DED tu jsou vystaveny i městské kroniky.


Ke stažení:
TZ - Starostové se vracejí na Starou radnici.doc
Trutnov_starostove_Hieronymus Roth.jpgKontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností, tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg