Svoz biomasy zahájen

Trutnov, 7.4.2017 –  S příchodem jarních měsíců a přibývající prací na zahrádkách zahajují Technické služby Trutnov svoz biomasy. Svážení probíhá jednou týdně, vždy v pondělí. Přihlásit se může kdokoliv, cena za svoz činí 650 Kč na rok.  

Technické služby Trutnov zahajují svoz biomasy. Od 27. března 2017 svážejí odpady ze zahrádek každé pondělí. Svoz bude ukončen pravděpodobně v listopadu, v závislosti na počasí. „Pokud během roku vyjde na pondělí svátek, bude svoz proveden v úterý. Letos tak vychází například květnové svátky,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel TST.

V současnosti TST evidují necelých 230 přihlášených domácností či společenství vlastníků jednotek. „Přihlásit se samozřejmě může kdokoliv. Následně je třeba pořídit si biovak, který lze zakoupit u nás na technických službách za 200 Kč. Kdo má funkční vak z předchozích let, tak jej samozřejmě může používat nadále. Poplatek za samotný svoz pak činí 650 Kč na rok,“ říká Lumír Labík. V rámci poplatku může přihlášený k jednomu svozu dát až dva biovaky. Platit za bioodpad lze hotově nebo převodem na účet.

Mezi bioodpad, který je technickými službami svážen, patří čerstvě posekaná tráva, listí, kůra, drobné větvičky z keřů, piliny, hobliny, zbytky plevele, spadané ovoce apod. „Občas nám lidé komplikují práci a do biovaků dávají nerozložitelný odpad, jako např. kameny, cihly, sklo, stavební materiál, popel apod., což tam nepatří,“ dodává ředitel TST. Více informací lze nalézt na www.tstu.cz.


img-3769.jpg

20170406-103144.jpg

TZ - Svoz biomasy zahájen.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg