Swidnický Gryf 2017

Trutnov, 30.10.2017 – Na vyhlášení 13. ročníku soutěže Swidnický Gryf 2017 opět nechybělo trutnovské zastoupení. Tato soutěž každoročně oceňuje nejvýznamnější podnikatele polské Swidnice a česko-polského příhraničí. Za Trutnovsko byly do soutěže nominovány firmy Expres Menu, s. r. o., R&B Mědílek, s. r. o., a Elektro-servis - Jiří Šrajer. Sošku gryfa za přínos přeshraniční spolupráci si odnesl ředitel festivalu Jazzinec Tomáš Katschner.


logo-spol.png

V rámci udržitelnosti projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“,  reg. č. CZ.3.22/2.1.00/13.03921, je každý rok vyhlášen držitel ceny Swidnický Gryf, která oceňuje významné firmy a osobnosti v rámci česko-polské spolupráce. V kategorii „Nejlepší firma příhraničí“ získala v letošním roce sošku Swidnického Gryfa firma Expres Menu, s. r. o., která v Trutnově působí od roku 1999. Tato rodinná firma se zaměřuje zejména na výrobu mražených a sterilovaných jídel. Dále byly za přeshraniční přesah nominovány firmy R&B Mědílek, s. r. o., a Elektro-servis Jiří Šrajer.  


swidnick-gryf-2017-expres-menu-2-.jpg


swidnick-gryf-2017-expres-menu-1-.jpg

V kategorii „Osobnost příhraničí“ byl za své aktivity oceněn trutnovský rodák Tomáš Katschner. „Před devatenácti lety se díky Tomáši Katschnerovi uskutečnil první ročník festivalu jazzové hudby Jazzinec. V roce 2009 se stal držitelem Kulturní ceny našeho města,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. V posledních letech se Tomáš Katschner zapojuje do česko-polských projektů Překračujeme hranice. V loňském roce organizoval festival česko-polského filmu a letos na sídlišti Zelená Louka uspořádal dětský den nazvaný Skok w blok.


swidnick-gryf-2017-katschner-2-.jpg

Jsem velmi rád, že je záslužná práce firem i jednotlivců doceněna. Česko-polské vztahy jsou v našem regionu na velmi dobré úrovni a město Trutnov se do mnoha projektů také zapojuje. V příštím roce dokonce oslavíme 20 let partnerství se Swidnicí,“ dodává trutnovský starosta.

 logo-podnikani.jpg

 

TZ - Swidnický Gryf 2017.pdf

 Kontakt pro komunikaci s médii

Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg