Świdnický Gryf 2019


logo-projekt.png

Na vyhlášení 15. ročníku soutěže Świdnický Gryf 2019 nechybělo trutnovské zastoupení. Tato soutěž každoročně oceňuje nejvýznamnější podnikatele polské Świdnice a česko-polského příhraničí. Za Trutnovsko byly do soutěže nominovány Baja Design, Galus Industries a JOPO Relax. Sošku gryfa za přínos přeshraniční spolupráci si odnesl trutnovský historik prof. PhDr. Vladimír Wolf.

gryf-2019-3.jpg

V rámci udržitelnosti projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“, reg. č. CZ.3.22/2.1.00/13.03921, je každý rok vyhlašován držitel ceny Świdnický Gryf, která oceňuje významné firmy a osobnosti v rámci česko-polské spolupráce. V kategorii „Nejlepší firma příhraničí“ získala v letošním roce sošku Świdnického Gryfa Barbora Petrů, která v Trutnově navrhuje a vyrábí oblečení pod značkou Baja Design. Za významnou přeshraniční spolupráci byly nominovány také společnosti Galus Industries, s. r. o., jež v Žacléři vyrábí lyže, a společnost JOPO Relax, s. r. o., provozující rekreační areál Dolce.  

V kategorii „Osobnost příhraničí“ byl za své aktivity oceněn trutnovský historik a pedagog prof. PhDr. Vladimír Wolf. „V roce 1993 byla založena Kladská komise, která do dnešní doby publikovala, mimo jiné, 12 Kladských sborníků mapujících historický, kulturní, průmyslový i přírodovědný odkaz česko-polského příhraničí. Ve sborníku nalezneme články českých, polských i německých vědců, učitelů, archivářů apod., a především pak našeho trutnovského historika prof. PhDr. Vladimíra Wolfa,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo v pátek 18. října v městském divadle ve Świdnici. „Jsem velmi rád, že je záslužná práce firem i jednotlivců doceněna. Česko-polské vztahy jsou v našem regionu na velmi dobré úrovni a město Trutnov se do mnoha projektů také zapojuje. Před rokem jsme dokonce oslavili 20 let partnerství se Świdnicí,“ dodává trutnovský starosta.

gryf-2019.jpg

gryf-2019-2.jpg

gryf-2019-4.jpg

logo-podnika-ni-.jpg

 Foto: město Świdnice

TZ - Swidnický Gryf 2019.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg