Tři trutnovské ulice v novém

Tisková zpráva - 25. 2. 2015

Trutnov se letos pustí do oprav městských komunikací za zhruba 56 miliónů korun. Na řadu by měly přijít ulice Horská, Smetanova a Boženy Němcové. „Jednoznačně nejvyšší investici si vyžádá oprava Horské ulice. Její rekonstrukce proběhne postupně v letošním a příštím roce. Předpokládáme, že vyjde na zhruba 40 miliónů korun,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Rada města Trutnova schválila toto pondělí vypsání zadávacích řízení pro rekonstrukci Horské a Smetanovy. Oprava Horské bude rozdělena do pěti etap. Obě investice budou hrazeny ve třech částech, a to postupně v letech 2015 až 2017. 

Tři trutnovské ulice dostanou nový povrch. Město realizace rozdělilo do několika etap. Rekonstrukce ulic Horské (cca 40 mil. Kč) a Smetanovy (cca 12 mil. Kč) nebudou hrazeny najednou, ale po třetinách v letech 2015, 2016 a 2017. Oprava ulice Boženy Němcové (cca 4 mil. Kč) proběhne pouze v jedné platbě. „Není to nic nového. Hospodaříme zodpovědně a rozkládáme platby do několika let. Samozřejmě zohledňujeme i rychlost oprav a jejich načasování,“ vysvětluje zvolený postup starosta Trutnova Ivan Adamec. 

Oprava ulice Horské od Staroměstského mostu až po Slovenskou ulici proběhne v letech 2015 – 2016. Její cena by neměla překročit 40 miliónů korun a za to by se měla realizovat výměna konstrukčních vrstev komunikace, výstavba nových parkovacích zálivů, sjezdů a chodníků s povrchem ze zámkové dlažby. Součástí oprav jsou i konstrukce autobusových zastávek ze žulových dlažebních kostek a rekonstrukce veřejného osvětlení. 

Rekonstrukce ulice Smetanovy bude provedena celá v letošním roce ve čtyřech dílčích částech a celková investice by neměla překročit 12 miliónů korun. Současně proběhne také rekonstrukce plynovodu, kanalizace, vodovodu včetně přípojek k objektům a veřejného osvětlení. Na rozdíl od ulice Horské bude Smetanova po dobu prací celá uzavřena. 

Třetí a nejmenší investice je naplánována v ulici Boženy Němcové mezi ulicemi Bratří Čapků a J. Wolkera. Tam budou za 4 milióny korun vyměněny konstrukční vrstvy vozovky a chodníků, včetně uličních vpustí. Současně proběhne i výměna plynovodu a kanalizace včetně přípojek. 

Všechny investice jsou součástí návrhu městského rozpočtu pro rok 2015, který bude zastupitelstvo schvalovat na svém prvním březnovém zasedání.


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg