Trutnov čeká další e-aukce

Tisková zpráva - 15. 4. 2015

Zhruba po roce a půl se občané Trutnova budou moci opět zapojit do elektronické aukce na dodavatele elektřiny a plynu. Ti, kteří tak učinili na podzim roku 2013, průměrně uspořili čtvrtinu nákladů. Podobný výsledek lze čekat i letos. Elektronickou aukci organizuje společnost eCENTRE za podpory města Trutnova.

„Elektronické aukce se mohou zúčastnit jak domácnosti, tak i firmy nebo bytová sdružení,“ říká Alice Mazurková z eCENTRE. Aukce, ve kterých se vybírají noví dodavatelé energií, fungují na podobném principu jako dražby. Dodavatelé prostřednictvím internetu ale své nabídky snižují a snaží se tak získat zakázku a nové klienty. Většinou lze takto dosáhnout mnohem zajímavější ceny než při individuálním vyjednávání.

„Změna dodavatele energií je v současné době relativně jednoduchá záležitost, nicméně je třeba pečlivě studovat podmínky, za kterých jsou služby poskytovány,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova a zároveň upozorňuje: „Doporučuji všem, aby si své stávající smlouvy pozorně přečetli. Ceny elektřiny a plynu jsou dnes mnohem níže než před dvěma lety.“ Elektronické aukce představují podle starosty možnost, jak dosáhnout úspor v dodávce energií při zachování současné úrovně servisu.

„Ve čtvrtek 7. 5. od 18:00 proběhne informační setkání, kde občané budou moci položit své dotazy a seznámí se s celým průběhem aukce. Zájemci o úsporu v energiích se mohou registrovat v pondělí 11. 5., v pondělí 18. 5., ve čtvrtek 21. 5. a v pondělí 25. 5. ve velkém sále městského úřadu vždy od 13:00 do 18:00 hodin. K registraci je nutné přinést kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem elektřiny/plynu a také kopii ročního vyúčtování. Zároveň zájemce při registraci podepíše tzv. přihlášku do aukce se společností eCENTRE,“ upřesňuje obchodní partner eCENTRE Lukáš Najman, který bude sběr podkladů v Trutnově zajišťovat. Pro všechny účastníky je e-aukce zcela bezplatná. V případě, že na základě e-aukce neušetří, nemusí následně podepisovat žádnou smlouvu.

Obchodní partner eCENTRE, odpovídající za sběr podkladů, kterého mohou kontaktovat s dotazy zájemci o účast v e-aukci:
Lukáš Najman
tel. 727 828 094
e-mail: lukas.najman@partnerecentre_cz


Ke stažení:
TZ - Trutnov ceka dalsi e-aukce.doc


Kontakty pro komunikaci s médii

Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Alice Mazurková
ředitelka marketingu a komunikace společnosti eCENTRE
tel. 734 380 547
e-mail: mazurkova@ecentre_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg