Trutnov chce věnovat finanční pomoc vytopeným spřáteleným městům

Tisková zpráva - 10. 6. 2013

Letošní červnové povodně napáchaly na mnoha místech České republiky milionové škody. Mnoho měst a obcí se bude následující týdny a měsíce potýkat s následky velké vody a Rada města Trutnova proto ve čtvrtek podpořila návrh starosty Ivana Adamce podat spřáteleným městům pomocnou ruku.

Město Trutnov chce tímto způsobem projevit solidaritu postiženým městům, která jsou spolu s ním členy Svazku obcí Královská věnná města a Svazku obcí Východní Krkonoše (SOVK). Na pomoc při odklízení škod plánuje věnovat celkem 850 tisíc korun. Padesát tisíc by mělo putovat do Nového Bydžova a stejná částka do Mělníka. Vyšší částku, a to 250 tisíc korun, by město poskytlo nedaleké zpustošené Svobodě nad Úpou. Nejvyšší obnos, 500 tisíc Kč, by pak Trutnov věnoval do veřejné Krakonošovy sbírky – Povodně 2013, kterou vyhlásil SOVK.

Starosta města Ivan Adamec upřesňuje: „Peníze na podporu rozhodně nezatíží městský rozpočet. Jedná se o dividendy, které město dostane od Společnosti Horní Labe a.s. jako vlastník 20 % akcií. Z celkových schválených 5 milionů korun se městu po zdanění připíše částka právě zhruba 850 tisíc korun.“

Pomoci vytopeným svazkovým městům právě finančním obnosem, který město obdrží, považuje Rada města Trutnova za nejlepší způsob, jak s danými finančními prostředky naložit. Návrh musí ještě schválit zastupitelstvo na svém zasedání 24. června 2013.


Ke stažení:
TZ - Trutnov chce věnovat finanční pomoc vytopeným spřáteleným městům.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg