Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty

Trutnov, 27.06.2017 – V Trutnově by do dvou let mohlo vyrůst parkoviště pro kola, tzv. biketower. Zastupitelé na svém pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci, která by městu ušetřila více než 10 milionů korun. Pokud město dotaci získá a biketower postaví, zařadí se tak po bok dalších východočeských měst jako jsou Hradec Králové či Pardubice, které se také snaží komfort cyklistům zvýšit. 

Město Trutnov by do dvou let mohlo postavit tzv. automatické parkovací zařízení pro kola, neboli biketower. Trutnovští zastupitelé schválili, aby město v rámci výzvy č. 73 Výstavba a modernizace přestupních terminálů II z Integrovaného regionálního operačního programu požádalo o dotaci na výstavbu biketoweru. „Po Trutnově jezdí mnoho cyklistů a my bychom rádi jejich komfort ještě zvýšili. Takto mohou z okrajových částí přijet do centra, bezpečně kolo zaparkovat a vyřídit si pochůzky ve městě,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Projekt řeší vybudování parkovacího systému B+R v prostoru významného dopravního uzlu – autobusového a vlakového nádraží u cyklostezky propojující střed města s Horním Starým Městem a Poříčím. Jde o plně automatický samoobslužný systém s 24 hodinovým provozem, který umožní bezpečné uložení kola včetně cyklistického vybavení. Kapacita věže je více než 118 kol. „Cyklisté se nebudou muset bát, že by jim kolo mohl někdo ukradnout. Budou bezpečně zaparkována. Systém ukládání a výdeje jízdních kol navíc zabrání vlivu počasí na kola,“ dodává trutnovský starosta.

Předpokládané náklady činí 11 milionů korun bez DPH. Míra podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 85 % a ze státního rozpočtu 5 %. Město by tak za realizaci projektu zaplatilo 1,1 milionu korun bez DPH.


biketower-1-.jpg


biketower-2-.jpg

TZ - Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg