Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jejími držiteli se stanou sochařka Paulina Skavová a kreslíř Jiří Grus. Rozhodli tak zastupitelé na letošním druhém jednání Zastupitelstva města Trutnova.

Na základě doporučení Kulturní komise Rady města Trutnova schválili trutnovští zastupitelé udělení Kulturní cena města hned dvěma nominovaným. Novými držiteli se tak v roce 2019 stanou sochařka MgA. Paulina Skavová a kreslíř MgA. Jiří Grus. „Komise se tentokrát rozhodla ocenit výjimečnou generaci trutnovských výtvarníků, kteří působí nejen v Trutnově, ale jsou respektováni v rámci celé republiky i ve světě. Vybírali jsme z celkem 7 nominací, ale po společné diskuzi a hlasování se komise rozhodla navrhnout zastupitelstvu právě tyto dva umělce, které nominoval Jaroslav Dvorský,“ vysvětluje Libor Kasík, předseda kulturní komise.

MgA. Jiří Grus cenu získá za svébytnou malířskou a kreslířskou tvorbu, za komiksovou tvorbu pro dospělé, za knižní ilustrace a originální výtvarný styl reklamy festivalu Cirk-UFF. „Velký úspěch zaznamenala komiksová kniha Jiřího Gruse Drak nikdy nespí. Také my s ním spolupracujeme, například v loňském roce vytvořil kresbu na oficiální PF přání města,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

drak-nikdy-nesp-.jpg

MgA. Paulina Skavová se držitelkou trutnovské kulturní ceny stane za vytvoření plastik pro veřejný prostor nejen v Trutnově, za obnovu válečných pomníků a památníků a tvůrčí činnost v roli kurátorky trutnovské galerie UFFO. V té působí již 8 let. „V roce 2017 jsme v městském parku slavnostně odhalili sousoší Tanec smrti, jehož repliku podle původního díla Emila Schwantnera vytvořila právě Paulina Skavová. Je také autorkou plastiky Rýbrcoula, která zdobí kruhový objezd na Krkonošské ulici,“ dodává trutnovský starosta. 

skavova.jpg

TZ - Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg