Trutnov má novou mobilní aplikaci pro své občany

Město Trutnov zavádí novou mobilní aplikaci, která je zaměřena především na informování občanů města. Lidé se dozví novinky z radnice, získají přehled o kulturních a sportovních akcích a budou moci využít modul ,,Hlášení závad“.


aplikace-muj-trutnov-1-.jpg

V rámci plnění marketingového plánu a také jako reakce na poptávku občanů připravilo město Trutnov ve spolupráci se společností BSSHOP, s. r. o., novou mobilní aplikaci, která má za úkol přinášet informace především obyvatelům města a blízkého okolí. „Město i městský úřad musí jít vstříc lidem a nabídnout jim co nejpohodlnější způsob, jak se dostat k informacím. Zavedením této aplikace reagujeme také na vývoj komunikačních kanálů, které město může využívat,“ vysvětluje starosta města Trutnova, Ivan Adamec.

Aplikace je funkční na mobilních telefonech s operačními systémy Android a iOS. Stačí si aplikaci zdarma stáhnout a naistalovat do mobilu, pak již budou uživateli přicházet notifikace, dle jeho vlastního výběru. „Lidé mohou získat informace jak o aktualitách z radnice, tak o kulturním a sportovním dění ve městě. V aplikaci naleznou také kontakty na městský úřad či nabídku zajímavých míst, dle nejrůznějších oblastí, např. seznam dětských hřišť, kulturních zařízení apod. Jako nesmírnou výhodu naší aplikace vidím, že můžeme občanům poslat upozornění při mimořádných či krizových situacích“, říká Ivan Adamec.

Aplikace obsahuje dále modul Hlášení závad, díky kterému mohou lidé vyfotit a poslat závadu, kterou při své procházce městem objeví. Pokud uživatel zahlédne například rozbitý odpadkový koš, lampu, lavičku či chodník, může tuto závadu nahlásit. „Aplikace je čerstvě vyvinuta, ale stále ji budeme upravovat a modernizovat,“ dodává trutnovský starosta.

Ke stažení do mobilního telefonu:
android.gifios.gif

TZ - Trutnov má novou mobilní aplikaci pro své občany.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg