Trutnov má novou ucelenou strategii své propagace

Trutnov, 17.5.2017 – V následujících třech letech bude ke zvýšení povědomí o městě sloužit nová marketingová strategie, kterou na svém druhém letošním zasedání schválili trutnovští zastupitelé. Jedním z výstupů marketingového plánu je nový formát městské televize.

Téměř rok a půl pracovala skupina složená z odborníků na problematiku marketingu, zástupců úřadu, koalice i opozice na tvorbě Marketingového plánu města Trutnova na roky 2017-2020. Výslednou verzi schválilo trutnovské zastupitelstvo. „Od nové strategie si slibujeme především rozšíření povědomí o městě i mimo jeho hranice a cílenou propagaci Trutnova na potenciální nové obyvatele města či zaměstnance, kterých je tu nedostatek,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Čtyřicetistránkový dokument analyzuje marketingový potenciál města a zároveň navrhuje kroky, které je třeba v následujících třech letech v rámci propagace uskutečnit. Jednotlivé cíle marketingové strategie jsou navrženy tak, aby maximálně využily potenciál rozvoje města, jeho technické, materiální a personální zázemí. „Mezi konkrétní cíle patří například vytvoření mobilní aplikace města, nové webové stránky či propagační materiály,“ dodává trutnovský starosta.

img-9229.jpg

Jednou z věcí, která z marketingového plánu vyplynula, je nový formát televize. Město tak přistoupilo k vyhlášení veřejné zakázky a po třech letech mění dodavatele televizních reportáží. Ve výběrovém řízení uspěla společnost VČTV, která provozuje Východočeskou televizi V1. Nahradí tak dosavadního tvůrce městské televize TV Drak. „Je potřeba jít dopředu s moderními technologiemi a rozvojem sociálních sítí, být rychlí a spolehliví. Uvidíme, jak si s tím nový dodavatel poradí,“ vysvětluje Ivan Adamec.

Nově již reportáže nebudou vysílány ve formátu týdeníku, ale zveřejní se ihned po jejich vytvoření. „Nechceme čekat na premiéru nového týdeníku, ale zveřejnit reportáže nejdéle do druhého dne po jejich natočení, aby byli lidé informováni co nejaktuálněji,“ říká Ivan Adamec.

Reportáže bude možné zhlédnout přímo na facebookovém profilu města nebo na jeho youtube kanálu. Trutnovskou televizi občané zatím nenaladí přes terestrické vysílání. „Nově lze zpravodajství z našeho města sledovat ve vysílání Východočeské televize V1 a na jejích mediálních kanálech,“ dodává Ivan Adamec.

Z dodaného materiálu od Východočeské televize bude navíc vytvářena také videokronika města. „Věřím, že budoucí generace získají pro porovnání velmi detailní materiál, který bude dokumentovat život ve městě,“ uzavírá Ivan Adamec.


trutnov-kasna.jpg

     

TZ - Trutnov má novou ucelenou strategii své propagace.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg