Trutnov má více než sto hnízd pro sběr tříděného odpadu

Více než sto sběrných hnízd a v nich téměř čtyři sta padesát kontejnerů na tříděný odpad. Takový je aktuální stav v Trutnově. A protože množství separovaného odpadu stále vzrůstá, rozhodlo se město sběrnou síť dále rozšiřovat. Spolupracuje na tom i se společností EKO-KOM a.s. 

V Trutnově se běžně třídí sklo, papír, plasty i nápojové kartony. Zájem je především o třídění skla, plní se i kontejnery na plast. Podle radnice je však menší zájem o odkládání papíru, protože lidé jej částečně odevzdávají do sběren. „Nárůst tříděného odpadu se průběžně zvyšuje. Pokud se v daném místě kontejner stabilně přeplňuje, doplňujeme místo dalšími – případně umístění sběrných míst přizpůsobujeme občanům,“ říká na toto téma vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Trutnov Miloslav Diviš.

V posledních měsících město sběrnou síť posílilo o třicet čtyři nových kontejnerů. Využilo nabídku společnosti EKO-KOM a.s. a zdarma si od ní zapůjčilo po deseti kontejnerech na papír a plast a po sedmi nádobách na bílé a barevné sklo. „Bezplatné zápůjčky nádob pro sběr tříděného odpadu jsou možné díky tzv. projektu nádob. Do něj se mohou zapojit všechny obce v Královéhradeckém kraji, které jsou členem systému EKO-KOM,“ vysvětluje Ing. Jiří Záliš, regionální manažer EKO-KOM, a.s. Obce mohou požádat o bezplatnou výpůjčku nádob o objemu 1 100 litrů pro sběr papíru a plastů, sklolaminátových zvonů o objemu 1 500 litrů pro sběr bílého a barevného skla nebo dělené, tzv. duální zvony pro sběr skla o objemu 2 150 litrů. „Projekt nádob je jedním z mnoha projektů, kterými se snažíme obcím pomoci budovat kvalitní sběrnou síť a vytvářet podmínky pro pohodlné třídění odpadů z domácností,“ dodává Záliš. Společnost EKO-KOM a.s. však realizuje i další projekty. Patří mezi ně například různé semináře, vzdělávací aktivity nebo soutěž ve sběru tříděného odpadu „Čistá obec“.

Více informací o projektech EKO-KOM naleznete na www.cistykraj.cz a www.jaktridit.cz.

Kontakt:

Šárka Nováková / tisková mluvčí EKO-KOM, a.s.

novakova@ekokom_cz (drimlova@ekokom_cz)
+420 602 186 205

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg