Trutnov myslí na rodiny s dětmi, představuje „Trutnováčka“

Tisková zpráva - 8. 4. 2013

Město Trutnov připravilo pro rodiny s dětmi projekt s názvem „Trutnováček“, který odstartoval nyní v dubnu. Cílem je vybudovat síť aktivních míst v Trutnově a okolí, kde se rodiče s dětmi budou cítit příjemně.

„Smyslem projektu je reakce na moderní trendy péče o rodinu v duchu hesla RODIČE S DĚTMI VÍTÁNI. Projekt Trutnováček se soustřeďuje především na aktivní rodiny, které vyhledávají zajímavá místa s možnostmi pro společné trávení volného času. Každý rodič dobře ví, jak je těžké naplánovat výlet, aby vyhovoval jak dospělým, tak i jejich ratolestem, a právě proto jim chceme výběr ulehčit,“ uvedla tisková mluvčí města Veronika Svobodová.  

Cílem je prezentovat město Trutnov jako rodinné místo, tedy doslova TRUTNOVÁČEK – RODINNÉ MÍSTO.

Místa označená logem Trutnováčka zajistí rodinám veškerý komfort. Logo Trutnováčka bude vždy doplněno i o příslušné piktogramy charakterizující dané místo. Rodiče tak již předem zjistí, co je jim kde nabízeno a která zajímavá místa splňují jejich požadavky pro společný pobyt s dětmi. Například označená restaurace poskytne ve svých prostorách dětský koutek, nekuřáckou místnost, židličku na krmení dětí, místo pro kočárky a přebalovací pult. Jiná místa zase budou garantovat dětská hřiště či místo parkování pro auta s kočárky a spousty dalších využití pro rodiče s dětmi.

Projekt je určen v prvé řadě obyvatelům Trutnova a blízkého okolí, ale nepochybně jej přivítají i návštěvníci z jiných měst.

Bližší informace o jednotlivých místech naleznou rodiče na letácích a na webových stránkách www.trutnovacek.cz.

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg