Trutnov navýší kapacitu pro předškolní vzdělávání

Tisková zpráva - 14. 6. 2011

Městská rada rozhodla o zvýšení kapacity příspěvkové organizace Mateřské školy Trutnov zřízením nového pracoviště, které se ještě letos otevře pro další školní rok 2011/2012. Pro ten MŠ přijala k zápisu na 340 žádostí, současná kapacita by však na podzim stačila jen k umístění 240 dětí. Nová „školka“ z velké části zaplní nedostatek volných míst.

„Nárůst dětí v posledních letech je dán větší porodností silných ročníků ze sedmdesátých let. Větší počet žádostí jsme očekávali, takže jsme přistoupili k navýšení kapacity příspěvkové organizace podle plánovaného scénáře. Pro nové pracoviště využijeme uvolněné prostory v objektu stacionáře na sídlišti v ulici Náchodská, vzniknou tam tři nové třídy pro 84 dětí,“ sdělil starosta Trutnova Ivan Adamec.

Organizace Mateřské školy zaštiťuje v Trutnově pro tříleté a starší ratolesti 938 míst v deseti pracovištích. Nová jedenáctá „školka“ v Náchodské ulici vznikne v objektu, odkud se přestěhuje OS KARO - mateřské centrum KAROlínka. Město nabídlo centru jiné vyhovující prostory v ZUŠ ve Školní ulici a přislíbilo pomoc s jeho stěhováním i vybavením nového centra. V Náchodské ulici budou dále využity prostory po RIAPSu.

„Aby objekt vyhovoval předškolnímu vzdělávání, musí se připravit interiér. Vypsali jsme výběrové řízení na úpravu budovy s tím, že očekávané výdaje by měly činit okolo tří milionů korun. Rada města zároveň rozhodla o provozně-organizační změně ve stacionáři, která umožní přijetí dalších deseti předškolních dětí do třídy s denní pedagogicko-ozdravnou péčí,“ dodal Adamec.

Spojení školek do jedné příspěvkové organizace má tu výhodu, že umožňuje lepší využití kapacit jednotlivých pracovišť. Pokud si totiž rodiče podají žádost v jedné školce, která už nemá volné místo, lze se s nimi domluvit na alternativním umístění a rodiče tak nemusí podávat nové a nové žádosti. Počet letos podaných žádostí se týká dětí, které již dosáhly věku tří let. Pro ty, které tří let dosáhnou třeba na podzim, je kapacita pro školní rok 2011/2012 zajištěna v jeslích.

TRUTNOV_NAVYSI_KAPACITU_PRO_PREDSKOLNI_VZDELAVANI.pdf TRUTNOV_NAVYSI_KAPACITU_PRO_PREDSKOLNI_VZDELAVANI.pdf (76,56 KB)


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-trhy.png