Trutnov ocenil nejlepší firmy

Tisková zpráva - 19. 9. 2014

Město Trutnov ocenilo nejlepší místní firmy. V rámci projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“ proběhl první ročník soutěže Trutnovský drak 2014. Mezi nejlepší lokální firmy Trutnovska se probojovaly Bowling – Centrum, ABB a KASPER KOVO. „Obdivuji každého, kdo v dnešní relativně složité době dokáže podnikat a dosahovat přitom úspěchu. O to více si cením rozvoje a s ním i související zvýšené nabídky pracovních míst. O to se ostatně všichni v Trutnově dlouhodobě snažíme,“ prohlásil Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Trutnovsky drak 190914-01.jpg

Podle Ivana Adamce může být příklad společnosti ABB, jejíž trutnovská pobočka je významným partnerem v oblasti energetiky a přispívá k rozvoji místní ekonomiky a vzdělání, inspirující i pro další podnikatele. „Trutnov totiž nabízí skvělé podmínky pro život, a to jak ve sportovní, tak kulturní oblasti. Naší dlouhodobou snahou je přitáhnout do města další společnosti, které zde umístí nejen výrobu, ale také vývoj. Ten je podstatný z hlediska dlouhodobého setrvání a navíc technické vzdělání je pro Čechy tradiční.“    

V rámci přeshraničního projektu „Města Trutnov Świdnica podporují podnikání“ byla za inovační přínos oceněna společnost ABB, za zodpovědný přístup k podnikání a regionu společnost KASPER KOVO a cenu za regionální produkt Trutnovska obdržela společnost Bowling – Centrum. Jako nejlepší přeshraniční společnost byla vyhlášena firma SONEL ze Świdnice a ocenění pro významnou osobnost příhraničí si odnesl Ryszard Sobański, prezident Sudetské průmyslově-obchodní komory ve Świdnici.

Trutnovsky drak 190914-02.jpg

Trutnovsky drak 190914-03.jpg

Trutnovsky drak 190914-04.jpg

Trutnovsky drak 190914-05.jpg

Trutnovsky drak 190914-06.jpg

Slavnostní večer uzavřelo dechberoucí vystoupení umělců ze souboru Cirk La Putyka
Trutnovsky drak 190914-07.jpg

Podpora a rozvoj podnikání i přeshraniční spolupráce jsou podle starosty Adamce jediným možným způsobem zlepšení sociálních podmínek v regionu. „Snížení nezaměstnanosti je a mělo by zůstat velkou prioritou v dalších letech. Koncepčnímu rozvoji města nepomůže poskytování určitých služeb zdarma nebo zastavení podpory průmyslové zóny. Naopak, mělo by zůstat velkou prioritou zatraktivnění Trutnova pro další investory tak, aby zde chtěli podnikat a své podnikání rozšiřovat,“ říká Ivan Adamec.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 19. září 2014 ve společenském centru UFFO. Do soutěže se mohli přihlásit podnikatelé z Trutnovska, resp. ti, kteří zde mají své sídlo či působiště. Vyhlášeno bylo pět kategorií – Regionální produkt Trutnovska, Inovační firma, Zodpovědná firma, Nejlepší přeshraniční firma a Významná osobnost příhraničí. Ocenění, sošku draka, navrhl a vytvořil trutnovský výtvarník Milan Kout. „Nechal jsem se inspirovat logem Trutnova a při práci jsem využil svou autorskou technologii. Sošky jsou vyrobeny z ušlechtilého francouzského porcelánu a jsou tvořeny neobvyklými perforacemi, které sochařskou hmotu odlehčují a trojrozměrnou věc vlastně povyšují na čtyřrozměrnou,“ vysvětluje Kout.  

Trutnovsky drak 190914-08.jpg

Informace o oceněných firmách naleznete v přiložené kompletní tiskové zprávě.

logo mtspp-a.jpg


Ke stažení:
TZ - Trutnov ocenil nejlepší firmy.doc
Trutnovsky drak 2014-01.jpg
Trutnovsky drak 2014-02.jpg
Trutnovsky drak 2014-03.jpg
Trutnovsky drak 2014-04.jpg
Trutnovsky drak 2014-05.jpg
Trutnovsky drak 2014-06.jpg
Trutnovsky drak 2014-07.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg