Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy

V letošním roce uplyne 20 let od podepsání partnerské smlouvy s městy Świdnica a Senica a 10 let s městem Würzburg. K těmto kulatým výročím připravilo město Trutnov pro delegace ze sesterských měst bohatý program.

Tři kulatá výročí slaví město Trutnov v rámci spolupráce s partnerskými městy. Na oslavy přijala pozvání delegace z německého Würzburgu, který s Trutnovem podepsal smlouvu před deseti lety, dále přijeli zástupci z polské Świdnice a slovenské Senice, se kterými Trutnov oficiálně spolupracuje již 20 let. „V dnešní Evropě je potřeba, aby se města stýkala, aby ukazovala svou jednotu a schopnost komunikovat, spolupracovat a vyměňovat si zkušenosti,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.


oslavy-vyroci-s-partnerskymi-mesty-3-.jpg

Po oficiálním přivítání všech delegací na Městském úřadě Trutnov následovala procházka městem a prohlídka centra. Poté byly u budovy ČSOB slavnostně zasazeny růže, jako symbolický akt na potvrzení přátelství. „S květinami je to jako s naší spoluprací. Je potřeba o ni pečovat a rozvíjet ji,“ říká Ivan Adamec. Dalším bodem programu byl varhanní koncert v kostele Narození Panny Marie, po kterém se všechny delegace přesunuly do Staré radnice, kde primátor města Würzburg zahájil výstavu mapující toto partnerské město. Výstava je přístupná do 15. června 2018.


oslavy-vyroci-s-partnerskymi-mesty-4-.jpg

Vrcholem oslav bylo podepsání pamětních listů v obřadní síni Staré radnice, přípitek a předání darů. Každý z primátorů partnerských měst se ujal slova a vysvětlil, v čem spočívá spolupráce s Trutnovem a proč je tak důležitá. Za Świdnici promluvila primátorka Beata Moskal-Słaniewska, za Würzburg primátor Christian Schuchardt a za slovenskou Senici primátor Mgr. Branislav Grimm. „Se všemi městy úzce spolupracujeme. Především se Świdnicí máme rozjetou celou řadu projektů, jako například Aktivní senior polsko-českého příhraničí. Würzburg letos hostí významnou akci Landesgartenschau 2018, kde nás reprezentovali studenti hudebního oboru ZUŠ Trutnov a kapela Pěna. V loňském roce naši žáci ze základních škol reprezentovali město na olympiádě v Senici,“ dodává trutnovský starosta.

 oslavy-vyroci-s-partnerskymi-mesty-1-.jpg

oslavy-vyroci-s-partnerskymi-mesty-2-.jpg

 

TZ - Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg