Trutnov podporuje podnikatele, obsadil 3. místo ve výzkumu Město pro byznys

Trutnov, 1.3.2017 – Trutnov byl vyhlášen 3. nejpřívětivějším městem pro podnikatele v Královéhradeckém kraji. Vyhodnotila jej tak společnost Communa v rámci 9. ročníku projektu Město pro byznys 2016. „Toto umístění považuji za důkaz, že tvoříme dobré prostředí pro podnikání. Pro celé město je velkým přínosem, pokud místní podnikatele dlouhodobě a systematicky podporujeme,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. 

Město Trutnov obsadilo 3. místo ve srovnávacím výzkumu Město pro Byznys, jehož slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v úterý 28. února 2017 v sále zastupitelstva Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Cenu si osobně převzal trutnovský starosta Ivan Adamec. „Tento projekt hodnotí přístup samospráv vůči podnikatelům a připravenost podnikatelského prostředí pro nové investice. Dále se zaměřuje na přístup radnic vůči kvalitě vzdělávání, podpoře podnikatelských inkubátorů nebo investicím do infrastruktury,“ dodává starosta. Na druhém místě se umístilo Nové Město nad Metují a nejlépe si podle výzkumu vede Nová Paka.

Město Trutnov bývá označováno jako centrum elektrotechnického průmyslu ve východních Čechách. Nachází se zde řada velkých podniků, které jsou nejvýznamnějšími zaměstnavateli Trutnovska. I proto město každoročně věnuje značnou částku na budování dostatečné dopravní infrastruktury. Radnice však myslí i na menší a začínající podnikatele. „Podpořili jsme projekt Centra inovací a podnikání Trutnov, které se chystá drobným podnikatelům hned v několika směrech pomáhat a radit,“ dodává Ivan Adamec.


mesto-pro-byznys-3-.jpg

mesto-pro-byznys-5-.jpg

mesto-pro-byznys-7-.jpg

mesto-pro-byznys-2-.jpg

TZ - Trutnov podporuje podnikatele, obsadil 3. místo v soutěži Město pro byznys_.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii

Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg