Trutnov podporuje renovaci MPZ. Prostředky využil zatím jen jeden soukromý majitel domu.

Tisková zpráva - 9. 7. 2012

Krakonošovo náměstí v Trutnově je zase o něco hezčí. Fond na opravu podloubí domů nabízí finanční spoluúčast až do výše čtyřiceti procent. Zatím ho však využívá zejména Městský bytový podnik, který spravuje domy v majetku města. „Letos byla dokončena renovace podloubí domů v pravé části náměstí. Z patnácti domů ve správě města zbývají opravit už jen tři. Ty projdou opravou příští rok. Zbývajících 27 domů je v rukách soukromých majitelů,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Jediným soukromým domem, který využil prostředky fondu, je čp. 127 v pravém dolním rohu náměstí. Dům prošel kromě loňské opravy podloubí během posledních 9 let celkovou rekonstrukcí. Na opravu podloubí domů čp. 121 a 124 – 126 se proinvestovalo cca 1,7 milionu korun. V loňském roce, kdy prošly renovací domy v levé části náměstí a zmiňované čp. 127, bylo vyplaceno přes 2 miliony korun.

„V současné době je před dokončením studie na rekonstrukci podloubí v ulicích přilehlých k náměstí. Dva až tři roky pak budou odhadem trvat opravy podloubí u domů patřících městu v těchto ulicích. I zde bude platit možnost využití příspěvku od města pro soukromé vlastníky,“ dodal Adamec.

Příspěvek lze čerpat na tři oblasti – na dlažbu, na opravu vnitřních omítek a na restaurování kamenných prvků. Po splnění všech podmínek, po dokončení odsouhlasených prací, zašle město Trutnov na účet žadatele schválený příspěvek, maximálně však ve výši 40 % celkových skutečných efektivně a hospodárně vynaložených nákladů.


Ke stažení:
TZ - Trutnov podporuje renovaci MPZ.doc
podloubi1.jpg
podloubi2.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg