Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. 4. 2018 do 12:00.

Předmětem soutěže, kterou město Trutnov vyhlašuje, je zpracování architektonického návrhu na proměnu a revitalizaci pěší zóny v ulici Horská v rozsahu dle soutěžních podmínek, tj. od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí včetně prostoru Svatojanského nám. a přilehlých míst. „Návrh by se měl stát koncepčním podkladem pro budoucí změny. Měl by prostorově, kompozičně, architektonicky i výtvarně zdůraznit propojení historického Krakonošova náměstí a nového náměstí Republiky,“ zdůrazňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Smyslem celé soutěže je vytvořit návrh reorganizace veřejného prostoru s prioritním pohybem a pobytem chodců. Zásobovací doprava pro jednotlivé objekty v této části Horské ulice by měla být koncipována tak, aby došlo k eliminaci kolizních míst pěších se zásobováním i ostatní dopravou. „Pěší zóna musí mít vysokou estetickou hodnotu. Neměla by plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační,“ vysvětluje trutnovský starosta.

Zahájení soutěže včetně soutěžních podmínek bude od 24. 11. 2017 zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek (http://www.isvzus.cz), na profilu zadavatele města Trutnova (https://zakazky.trutnov.cz) a na internetových stránkách České komory architektů. Vítězné návrhy budou odměněny finanční částkou 1. místo 180 tis. Kč, 2. místo 100 tis. Kč, 3. místo 70 tis. Kč.

Jakmile bude znám vítězný návrh, může být zpracována projektová dokumentace a následně vybrán dodavatel stavby. „Nelze přesně říct, kdy samotnou realizaci revitalizace zahájíme. V této fázi odhadujeme předpokládanou hodnotu stavebních prací na 30 milionů Kč. Vše se samozřejmě odvíjí od výsledků soutěže. Nechme se překvapit, jak se s úkolem architekti popasují a co nám navrhnou,“ dodává Ivan Adamec.


trutnov-p-a-z-na-1-.jpg


trutnov-p-a-z-na-2-.jpg


trutnov-p-a-z-na-3-.jpg

Foto: Ing. Petr Košťál

TZ - Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg