Trutnov získá výhodný úvěr. Velké investiční akce mohou začít

Trutnov, 27.06.2017 – Zastupitelstvo města Trutnova schválilo uzavření smlouvy o úvěru. Radnice se tak může pustit do velkých investičních akcí, které chystá. Na podzim by se mohlo začít s rekonstrukcí areálu Na Nivách a v následujícím roce i s rekonstrukcí plaveckého bazénu.

Rok plný velkých investičních akcí čeká město Trutnov. Zastupitelé na včerejším zasedání schválili uzavření smlouvy o úvěru na 350 milionů korun a radnice tak může zahájit plánované investice.

Za účelem získání nejvýhodnější nabídky bylo osloveno několik bank s požadavkem na předložení návrhu. Nejlepší nabídku podala Komerční banka a. s. „Úvěr ve výši 350 milionů korun jsme získali za mimořádně výhodných podmínek. Úroková sazba činí 3M PRIBOR + 0,19 % p. a. z jistiny úroku. Taková nabídka se již nemusí opakovat a pro město je nyní skutečně nejlepší doba si úrok vzít a investovat,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.  

Část prostředků bude použita na refinancování stávajícího dlouhodobého investičního úvěru, který si město vzalo zejména na výstavbu UFFA. „Původní úvěr neměl tak výhodné podmínky jako tento nový. Tím že jej dříve splatíme, město ušetří,“ říká trutnovský starosta.

Z další části úvěru bude zaplacena rekonstrukce stávajícího areálu Na Nivách Trutnov, kde město vybuduje zázemí pro Středisko volného času Trutnov. Část získaných financí pak pokryje rekonstrukci a modernizaci krytého plaveckého bazénu. Úvěr by město mělo splatit v roce 2029.


img-9229.jpg

TZ - Trutnov získá výhodný úvěr. Velké investiční akce mohou začít.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg