Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

Trutnovská radnice se rozhodla pro ekologizaci městské hromadné dopravy. Od loňského února tak cestující po městě převáží elektrobusy a autobusy na CNG pohon. Za tento projekt město ocenila Odborná porota soutěže Chytré město pro budoucnost 2019.

dsc05639.jpg

Od loňského února jezdí ulicemi Trutnova nový a především ekologický vozový park městské hromadné dopravy. Flotilu tvoří tři kloubové autobusy s pohonem na CNG a čtyři "krátké" elektrobusy. Za ekologizaci městské hromadné dopravy získalo město Trutnov společně s ČEZ ESCO Certifikát kvality projektu Smarty city/region ve 3. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ je klíčovou soutěží svého druhu v České republice. Vyhlašovatelem je nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut, z. ú., jejímž cílem je podpora ekosystému Smart City/Smart Region. „Tato soutěž má propagovat konkrétní projekty a dlouhodobé strategie SMART CITY. Díky zkušenostem s MHD se můžeme zapojit do sdílení dobré praxe při využívání postupů a trendů SMART CITY. Jsem velmi rád, že i náš Trutnov se tak řadí mezi chytrá města,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

TZ - Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD.pdf

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg