Trutnovměstosportu.cz: Sportovní zpravodajství z Trutnova a jeho okolí

Tisková zpráva - 29. 5. 2014

Pojďme si společně zasportovat a udělat něco pro své zdraví

Vedle kultury je nedílnou součástí života města Trutnova i sport. Město samo si uvědomuje potřebu sport nadále rozvíjet ve všech jeho podobách. Proto podporuje sportovce jak na profesionální úrovni, tak na amatérské a rekreační, a snaží se, aby každý, kdo má v Trutnově zájem sportovat, tuto možnost měl. I to je jeden z důvodů, proč vznikl nový projekt Trutnov město sportu.

banner-mesto-sportu-2.jpg

Projekt si klade za cíl informovat obyvatele Trutnova a nejbližšího okolí o sportovních akcích pro veřejnost, a to jak pasivních, tak aktivních. „Chceme oslovovat širokou veřejnost, dospělé i děti, a nabízet jim možnosti různorodých aktivit tak, aby si každý mohl pro sebe vybrat to pravé,“ vysvětluje vznik webu Ivan Adamec, starosta Trutnova, který upřesňuje, že projekt bude informovat i o zájmových kroužcích a volnočasových aktivitách pro děti nebo o možnostech workshopů a kurzů pro dospělé. 

„Součástí webu je proto i přehledný kalendář, ve kterém jsou mimo jiné zveřejňovány drobné sportovní události pro širokou veřejnost, kde si může zasportovat úplně každý. A pokud zrovna někdo sportovat nechce, ale má zájem podívat se na zajímavé utkání nebo závody, v kalendáři si určitě vybere,“ upozorňuje Ivan Adamec s tím, že v Trutnově mají místo i netradiční a moderní sporty jako například BMX nebo dračí lodě.

Nedílnou částí projektu je i zpravodajství o novinkách ve sportovních klubech včetně rozhovorů s trutnovskými sportovci. „Trutnov má řadu skvělých sportovních osobností, jejichž úspěchy mohou motivovat ostatní,“ říká starosta. Na nových stránkách www.trutnovmestosportu.cz se tak budete setkávat např. s hráčkami basketbalového týmu KARA, místními plavci, běžci na lyžích, hráči softbalu či baseballu, ale i mnohými dalšími.

Město se snaží sport v Trutnově a jeho okolí cíleně podporovat. Proto investuje do rozvoje sportovních zařízení, pomáhá při financování jejich provozu, ale finančně podporuje i činnost sportovních klubů. „Množství sportovních oddílů v našem městě dokazuje, že Trutnov je opravdu městem sportu, a já věřím, že dobře fungující informační portál může rozvoj trutnovského sportování ještě více podpořit,“ uzavírá Ivan Adamec s tím, že Trutnov je ideálním místem ke sportování a k aktivnímu trávení volného času především díky kvalitnímu sportovnímu zázemí i vybavení, které je ve městě všem k dispozici.


Ke stažení:
TZ - Trutnovměstosportu.cz - Sportovní zpravodajství z Trutnova a jeho okolí.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz 

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg