Trutnovská městská galerie vsadí na kvalitu i příští rok. Pomohou k ní peníze od sponzora

Galerie města Trutnova patří mezi významné instituce tohoto druhu v rámci celé republiky. Pro její kvalitu hovoří mimořádná jména vystavovaných umělců v uplynulých letech. Nejinak tomu bude i příští rok, který ozdobí zvučná jména jako Ouhel, Hísek, Slavíček či Holomíček. Nemalou částkou do rozpočtu galerie přispěje společnost Kasper, díky níž se mohou prestižnější výstavy uskutečnit.

Do nového roku vstoupí ještě letošní výstava keramičky Ireny Hirai ze Žacléře. Na ni naváže průřez tvorby malíře a grafika Jana Híska. Jeho plátna i grafické listy jsou plné organických světů proplétajících se s rozmanitými postavičkami, rostlinou říší v pohádkových kulisách. Ve druhém čtvrtletí se představí členové Skupiny česko-slovenských surrealistů. Léto pravidelně zpestří krajinářská výstava, v roce 2013 ovšem v podání jednoho z největších a nejuznávanějších českých krajinářů Antonína Slavíčka. Fotografickou tvorbu doplní na podzim proslulý Bohdan Holomíček u příležitosti svých 70. narozenin, konec roku pak bude patřit abstraktnímu malíři Ivanu Ouhelovi a módní návrhářce Heleně Fejkové.

K tradičním mecenášům trutnovského sportu a umění patří holding Kasper. První sponzorský počin pro galerii se týkal současného výstavního vrcholu – díla významného sochaře Otto Gutfreunda. „Rudolf Kasper nám nabídnul štědrý sponzorský příspěvek i na další dva roky. Významných umělců je celá řada, ale jejich expozice si často vyžadují velké částky na přepravu, pojištění atd., čímž výrazně zvyšují provozní náklady. Kvalitní výstavy stojí prostředky a díky holdingu Kasper jich do Trutnova zavítá o to víc,“ sdělila ředitelka galerie Lucie Pangrácová.

Poslední tři roky se prostor pro expozice nelimituje pouze na interiér renesančního domku na Slovanském náměstí. Kromě foyer městského úřadu se umění dostalo i do exteriéru města v rámci projektu Sochy do ulic. „Lákadlem příštího, již čtvrtého, ročníku bude šestimetrová chobotnice od Viktora Paluše, doplnit by ji mohly objekty Lukáše Raise,“ doplnila Pangrácová.


Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Lucie Pangrácová
ředitelka Galerie města Trutnova
tel. 775 680 504
e-mail pangracova@trutnov_cz
www.galerietu.cz


Galerie města Trutnova
Slovanské náměstí 38, 541 01 TRUTNOV
Tel.: +420 499 815 916
E-mail: galerie@trutnov_cz
IČO: 64 20 28 36

Vstupné:
dospělí 20 Kč / děti, studenti, důchodci 10 Kč
Otevřeno:
út-pá 9.00-16.30 / so-ne 9.30-15.00

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg