Trutnovská radnice pomohla občanům uspořit až čtvrtinu nákladů na energie

Tisková zpráva - 21. 11. 2013

Úterní elektronická aukce plynu a elektřiny přinesla účastníkům výrazné úspory. Celková průměrná úspora v případě silové elektřiny dosáhla 23,72 % a 27,1 % u plynu. „Jsem rád, že jsme umožnili občanům města dosáhnout příznivějších cen energií. Dosažené úspory jsou poměrně výrazné a věřím, že účastníci aukce budou s novými dodavateli spokojeni,“ prohlásil Ivan Adamec, starosta Trutnova a čerstvý poslanec PS PČR. Účast v E-aukci byla pro občany Trutnova bezplatná. Akce proběhla ve spolupráci se společností A-TENDER s.r.o., která celou aukci zabezpečovala.

První elektronická aukce energií se v Trutnově s podporou zdejší radnice uskutečnila v úterý 19. listopadu 2013. Účastníci měli možnost sledovat ve velkém sále městského úřadu on-line její průběh. U silové elektřiny se jednalo o 234 odběrných míst a hodnotu současného odběru 4,6 milionu korun. Soutěžilo se o několik různých tarifů, nicméně průměrně bylo dosaženo téměř 24procentní úspory.

V případě plynu se jednalo o vyšší současnou hodnotu, tj. 5,7 milionu korun, a dosáhlo se také větších úspor. Průměrná úspora u 125 odběrných míst, která se aukce zúčastnila, činí 27,1 %.

Těchto výrazných úspor se pro občany Trutnovska podařilo dosáhnout i přes nepříznivý vývoj kurzu české koruny vůči euru, který se v konečné ceně vždy promítá.

„Předem garantovaná úspora 15 % byla dosažena a výrazně překročena u plynu, v případě silové elektřiny se výše úspory bude u každého trochu lišit podle tarifu, který využívá,“ řekl Adamec a zároveň připomněl, že účastníci aukce získali zdarma i administrativní a právní servis. Veškerou agendu související s převodem za ně totiž vyřídí organizátor elektronické aukce společnost A-TENDER s.r.o.


Ke stažení:
TZ - Diky aukci lze usporit ctvrtinu nakladu na energie.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg