Trutnovská radnice umožní občanům ušetřit za energie prostřednictvím elektronické aukce

Tisková zpráva - 29. 8. 2013

Město Trutnov nabízí svým občanům možnost zúčastnit se elektronické aukce na dodavatele energií a ušetřit tak na nákladech za elektřinu a plyn několik tisíc korun ročně. Účast v E-aukci je pro občany Trutnova bezplatná. Akce proběhne ve spolupráci se společností A-TENDER s.r.o., která celou aukci zabezpečuje.

Stále populárnější elektronické aukce jsou výběrová řízení pořádaná on-line pro velký počet zákazníků s cílem získání nejlepší možné ceny. Přihlášení dodavatelé energií tedy neusilují o jednotlivé domácnosti, ale o všechny účastníky aukce najednou. Ve virtuální aukční síni navíc vidí on-line svou nabídku a aktuálně nejnižší nabídku. Pokud chtějí zakázku získat, musí cenu snížit.

„Projekt e-Aukce energií nás velice oslovil, protože město samo má se sdružením poptávky a s využitím elektronické formy výběrového řízení již dvouleté velice dobré zkušenosti. Vítáme každou možnost, která pomůže snížit finanční zátěž našich občanů“, prohlásil Ivan Adamec, starosta města.

Obyvatelé Trutnova tak mají díky rozhodnutí města možnost získat na nejméně dva roky vůbec nejnižší cenu energií na trhu s garantovanou úsporou minimálně 15 % a bez možnosti zvýšení ceny dodavatelem. Díky spolupráci se společností A-TENDER s.r.o. je občanům zajištěn stoprocentní administrativní a právní servis. Účast na aukci je pak zcela zdarma, stejně jako případné ukončení smlouvy se stávajícím dodavatelem a uzavření smlouvy s dodavatelem novým.

Aukce se mohou zúčastnit nejen občané města Trutnova, ale i živnostníci, podnikatelé či dobrovolné spolky a jiná sdružení. Účast na E-aukci je velice jednoduchá. V případě zájmu se musí občané v době od 2. září do 23. října v době úředních hodin dostavit do malého sálu Městského úřadu Trutnov, kde s nimi pracovníci společnosti A-TENDER s.r.o. sepíší smlouvu o realizaci E-aukce a zodpoví veškeré dotazy. S sebou je nutné přinést fakturu za poslední roční vyúčtování a stávající platnou smlouvu o dodávkách elektrické energie či plynu s aktuálním dodavatelem.

Samotná elektronická aukce se uskuteční 13. listopadu. Její průběh pak budou moci zájemci z řad veřejnosti sledovat on-line v malém sále městského úřadu na promítacím plátně. Vítěznému dodavateli budou následně předána data, z nichž pro občany připraví smlouvy o dodávkách energií, které si občané vyzvednou opět u pracovníků A-TENDER s.r.o. na městském úřadě. Zároveň budou zahájeny potřebné kroky k ukončení dávek u současného dodavatele.

Další informace o E-aukcích energií zájemci naleznou na stránkách www.a-tender.cz a www.setrime-lidem.cz.


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg