Trutnovské zastoupení na udílení ocenění Swidnický Gryf 2016

Trutnov, 31.10.2016 – Letos se uskutečnil již 12. ročník předávání cen Swidnický Gryf. Tato soutěž každoročně oceňuje nejvýznamnější podnikatele v polské Swidnici a jejím blízkém okolí. V rámci česko-polské spolupráce byly do soutěže nominovány trutnovské firmy KASPER KOVO, s. r. o., Davídek, s. r. o., a BOWLING – CENTRUM, s. r. o. Jako osobnost přeshraniční spolupráce byl oceněn Miroslav Vlasák, starosta Žacléře.


logo-spol.png

V rámci udržitelnosti projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“,  reg. č. CZ.3.22/2.1.00/13.03921, se každý rok koná slavnostní předávání ocenění Swidnický Gryf, které tak vyzdvihuje významné firmy a osobnosti v rámci česko-polské spolupráce. V kategorii „Nejlepší firma příhraničí“ získala sošku Swidnického Gryfa firma KASPER KOVO s. r. o. Na galavečeru byly oceněny i další dvě trutnovské firmy, a to Davídek, s. r. o., a BOWLING – CENTRUM, s. r. o.

V kategorii „Osobnost příhraničí“ byl za dlouholetou podporu spolupráce v česko-polském příhraničí oceněn starosta Žacléře Miroslav Vlasák. „Je důležité, aby záslužná práce firem i jednotlivců byla oceněna. Česko-polské vztahy jsou v našem regionu na velmi dobré úrovni a já jsem rád, že i samo město Trutnov se do takovýchto projektů zapojuje,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova, který osobně cenu Miroslavu Vlasákovi na galavečeru předával.

Významné podnikatelské subjekty i osobnosti však oceňuje také město Trutnov. Slavnostní předávání cen Trutnovský drak 2016 se uskuteční v pondělí 7. listopadu v 18:00 v obřadní síni Staré radnice. „Také my budeme vyhodnocovat české i polské firmy a osobnosti, které svou činností významně podporují přeshraniční spolupráci,“ dodává trutnovský starosta. 

 


logo.jpg

 


swidnicky-gryf-2016-mgr.-ivan-adamec.jpg

Mgr. Ivan Adamec - starosta města Trutnova

 

swidnicky-gryf-2016-miroslav-vlasak.jpg

Miroslav Vlasák - ocenění "Osobnost příhraničí"


swidnicky-gryf-2016-ing.-rudolf-kasper.jpg

Ing. Rudolf Kasper - ocenění "Nejlepší firma příhraničí"


swidnicky-gryf-2016-vsichni-oceneni.jpg

TZ - Trutnovské zastoupení na udílení ocenění Swidnický Gryf 2016.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg