Trutnovský den pro rodinu 2018 a výstava „Já pěstoun“

Již podruhé ožije Krakonošovo náměstí Trutnovským dnem pro rodinu. V pátek 18. května se zde představí poskytovatelé sociálních služeb, subjekty v oblasti náhradní rodinné péče a organizace, které pracují ve prospěch dětí, mládeže, seniorů i osob se zdravotním postižením.

Oblastní charita Trutnov a Centrum DAR (Domov a Rodina) navazují na loňský úspěšný první ročník Dne pro rodinu a i letos chtějí veřejnost seznámit s poskytovateli sociálních služeb a dalšími neziskovými organizacemi. „Uspořádáním této akce je rovněž naplněn jeden z výstupů procesu komunitního plánování sociálních služeb na území města Trutnova, který jsme zahájili v loňském roce. Považuji za velmi užitečné, aby se veřejnost seznámila s širokou nabídkou sociálních služeb, které může využít,“ vysvětluje Ivan Adamec starosta města Trutnova. Na pořádání akce, která se uskuteční v pátek 18. května od 09:00 do 17:00, poskytlo město Trutnov dotaci ve výši 35.000 Kč.

V souvislosti s Trutnovským dnem pro rodinu mohou lidé navštívit putovní výstavu „Já pěstoun", která vznikla v rámci kampaně „Hledáme rodiče" nadačního fondu J&T. Výstava velkoformátových fotografií je přístupná od 14. května do 20. května. „Cílem je dostat do povědomí lidí problematiku pěstounské péče a prostřednictvím konkrétních příběhů přiblížit život pěstounských rodin,“ říká Ivan Adamec a dodává, že „Momentálně žije ve správním obvodu ORP Trutnov 122 dětí v 93 pěstounských rodinách. Naše oddělení sociálně-právní ochrany dětí eviduje 12 dětí, kterým by bylo vhodné takovou pěstounskou péči co nejdříve zprostředkovat. Bohužel zaznamenáváme pokles počtu lidí ochotných a schopných se této náročné, ale velmi záslužné a potřebné roli dlouhodobě věnovat,“ uzavírá trutnovský starosta.

Bližší informace o pěstounské péči je možné získat u doprovázejících organizací pro pěstouny: mchlapkova@mostkevzdelani_eu, majak@tu_hkcaritas_cz nebo přímo u pracovnice agendy náhradní rodinné péče oddělení sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Trutnov adamcova@trutnov_cz.

 tdpr-2018-v2.jpg


nrp-v-stava-3.jpg

TZ - Trutnovský den pro rodinu 2018 a výstava Já pěstoun.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg