Trutnovský lesopark s jarem ožívá

Tisková zpráva - 15. 4. 2014

Město Trutnov zpřístupňuje okolní lesy široké veřejnosti. Kromě rekonstrukce stezek a revitalizace zeleně buduje společnost Lesy a parky Trutnov také altány, které mají sloužit potřebám návštěvníků lesoparku. Ten nejnovější vznikl na Bojišti nad Vlčí skálou. „Máme v plánu vystavět i další altány, kde se bude moci veřejnost schovat při nepříznivém počasí, ale i jen tak posedět při procházkách,“ vysvětluje účel altánů ředitel společnosti Jaroslav Semerák.

Altan Vlcka-a.jpg

Nový altán je podle slov Semeráka dokonce ještě oblíbenější než v předloňském roce vybudovaný altán u Paradráhy. „Zaznamenali jsme o altán nad „Vlčkou“ velký zájem, každé slunečné březnové odpoledne byl obsazený a lidé si jej pochvalovali,“ doplňuje Veronika Svobodová, mluvčí města Trutnova. „Oba altány, které jsme za poslední dva roky postavili, mají v sobě zabudované ohniště a všichni příchozí jej mohou využívat k opékání buřtů nebo ke grilování,“ uvádí Semerák, který dodává, že společnost Lesy a parky Trutnov se bude v rámci možností po celou sezónu starat i o zajištění topného materiálu.

Altan Vlcka 02-a.jpg

Město Trutnov dostalo na výstavbu nového altánu s ohništěm dotaci z Programu rozvoje venkova ČR, která pokryla 88 % nákladů na vybudování stavby z celkového rozpočtu 252 825 Kč. Dalšími plánovanými stavbami podobného typu je altán s ohništěm v části lesoparku nad ulicí Na Struze, jehož stavba by se měla realizovat během léta letošního roku a na nějž dostala městská organizace také dotaci ze stejného rozvojového dotačního programu. Rozpočet tohoto projektu bude činit 260 000 Kč. Vedle toho budou v letošním i příštím roce probíhat rekonstrukce stezek v prostoru Janské kaple, Gablenzu, Struhy, Paradráhy a Housky. Lesy a parky Trutnov kromě altánů v letošním roce plánují i realizaci projektu s názvem „Mobiliář Paradráha,“ který se aktuálně rozbíhá. „Plánujeme vybudovat velkou sestavu lavic, žebříků a hrazd včetně dopadových zón, fit stezku s 10 stanovišti a dětskou čtyřsedadlovou dřevěnou houpačku,“ prozrazuje Semerák a doplňuje, že fit stezka bude obsahovat stanoviště pro člunkový běh, kliky, přitahování, zdvihy a shyby, lehy sedy nebo ručkování. „I na tento projekt s rozpočtem 710 000 Kč jsme z rozvojového programu získali dotaci ve výši 68 %,“ upřesňuje Semerák.

Semerák zároveň upozorňuje, že Lesy a parky Trutnov připravují i další úpravu okolních rekreačních lesů. V rámci akce „Rozšíření příměstských lesů – Poříčský hřbet“ jsou v plánu opravy stávajících a vytvoření nových stezek a pěšin v rozsahu 5,8 km. I po vybudování těchto tras dojde k vybavení lokality mobiliářem, jak dokládá Semerák: „V rámci tohoto projektu bude provedena výstavba pěti krytých přístřešků s lavicemi, instalace 10 laviček a informačních tabulí, ale i další fit stezky s 13 stanovišti.“


Ke stažení:
TZ - Trutnovský lesopark s jarem ožívá.doc
Altan Vlcka.JPG
Altan Vlcka 02.JPG


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

 

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg