Trutnovští senioři se mohou těšit na zajímavé výlety

Trutnov, 2.2.2017 – Následující dva roky budou pro trutnovské seniory ve znamení výletů a nových zážitků. Město Trutnov se společně s dalšími pěti městy zapojilo do projektu Aktivní senior polsko-českého příhraničí. Vzájemné představení se uskutečnilo na úvodní konferenci 31. ledna 2017 v Trutnově. „I naše město myslí na své seniory a jsem velmi rád, že díky tomuto projektu mohou svůj čas aktivně využít a poznávat nová města a nové tradice,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město Trutnov se zapojilo do projektu Aktivní senior polsko-českého příhraničí reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000057. Na zahajovací konferenci, kterou město pořádalo v úterý 31. ledna 2017, dorazili zástupci z dalších zúčastněných měst, a to z Náchoda, České Skalice, Świdnice, Kłodzka a Kędzierzynu-Koźle. „Každé z měst prezentovalo, jakým způsobem se seniory spolupracuje a jak je podporuje. Účast v projektu pro nás navíc znamená možnost výměny zkušeností a informací,“ říká Ivan Adamec.

Senioři z výše uvedených měst budou během následujících dvou let poznávat partnerská města a zúčastní se zážitkových programů, která jim města připraví. Vyzkouší si nejrůznější aktivity, ať už malování, tanec nebo se mohou těšit na hudební zážitky. „Díky tomuto projektu se budou senioři ze všech zúčastněných měst společně setkávat na nejrůznějších akcích, které pro ně města připraví. Například k nám do Trutnova jsme je pozvali na květnové dračí slavnosti Už ho nesou!,“ dodává trutnovský starosta.

logo-cz-pl-eu-barevne.jpg


konference-aktivni-senior-2-.jpg

konference-aktivni-senior-1-.jpg

konference-aktivni-senior-3-.jpg

konference-aktivni-senior-4-.jpg

 

TZ - Trutnovští senioři se mohou těšit na zajímavé výlety.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg