Trutnovští senioři se mohou zapojit do projektu „Jedu s dobou“

Senioři z Trutnova a okolí starší 65 let se mohou zapojit do projektu ,,Jedu s dobou“. Prozkouší tak své dovednosti při řízení automobilu na hradeckém polygonu. Přihlásit se mohou do konce července.

jedu-s-dobou.jpg

Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR realizuje vzdělávací program „Jedu s dobou“, který je určen občanům starším 65 let, jež se chtějí zdokonalit v předcházení či řešení krizových situací během řízení automobilu. V Trutnově se do projektu zapojila pečovatelská služba, který zprostředkuje výcvik až pro 200 zájemců. „Na celé akci spolupracuje s Dopravním výcvikovým centrem Hradec Králové, které je nově vybudováno na bývalém vojenském letišti. Nabízíme tedy našim seniorům možnost strávit příjemný den s plně zajištěným občerstvením a zároveň prověřit a zdokonalit své řidičské dovednosti,“ vysvětluje Roman Béla, ředitel Pečovatelské služby Trutnov.

Obsahem vzdělávacího programu je teoretická a praktická část. Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. „V praktické části řidiči poznají svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování,“ říká Roman Béla. 

V případě zájmu stačí, když zájemci do konce července telefonicky, e-mailem nebo osobně kontaktují Pečovatelskou službu Trutnov, která vše zařídí a umožní tak seniorům například, aby se mohli kurzu účastnit společně jako manželský pár, partnerský pár anebo jako skupina kamarádu a známých v termínu, který jim bude vyhovovat.

Kontakt na Pečovatelskou službu Trutnov:

Dělnická, 161, Trutnov

tel.: 739 010 673

e-mail: reditel@pecsluzba-tu_cz

Více informací na www.jedusdobou.cz.

 jedu-s-dobou-2.jpg

TZ - Trutnovští senioři se mohou zapojit do projektu „Jedu s dobou“ .pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg