Trutnovští sportovci převzali ocenění od města za své loňské výkony

Tisková zpráva - 27. 5. 2014

Každoroční ocenění, která putují do rukou nejlepších trutnovských sportovců, již znají své držitele. Nejlepším sportovcem města byla trutnovskými zastupiteli vyhlášena běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, která v loňském roce zvítězila v Českém poháru žen a letos si na své konto připsala i mimořádný úspěch ze ZOH 2014 v Soči. Další ocenění zamířila k trutnovským plavkyním nebo baseballistům. Sportovní ceny města Trutnova za rok 2013 převzali sportovci z rukou starosty města Ivana Adamce v pondělí 26. května v 18:00 hodin v obřadní síni Staré radnice v Trutnově.

Sportovni ceny 2014 (3).jpg

Sportovni ceny 2014 (9).jpg

Cenu pro nejlepšího mládežnického sportovce do 18 let získal cyklista Lukáš Slavík, který úspěšně reprezentuje trutnovské cyklisty nejen v České republice, ale i v Evropě. Na MČR 2013 získal dvakrát 1. místo jak na dráze, tak v silniční časovce. V holandském Utrechtu na Evropských olympijských hrách mládeže vybojoval v časovém závodě 8. místo a na Olympiádě dětí a mládeže 2013 dokonce 2. místo. Lukáš byl v době slavnostního předávání cen ve Francii, a tak za něj cenu převzal jeho trenér Miroslav Tlamka.

Sportovni ceny 2014 (4).jpg

Za nejlepší sportovní kolektiv byla vyhlášena štafeta plavkyň TJ Lokomotiva Trutnov ve složení Aneta Pechancová, Martina Elhenická, Kateřina Holubová a Barbora Suková. Závodnice na zimním MČR získaly stříbrnou medaili ve štafetě na volný způsob na 4 x 200 m i 4 x 100 m. V obou závodech útočily na hranici stávajícího českého rekordu. Vedle dalších úspěchů jsou zároveň všechny závodnice členkami reprezentačních výběrů s účastí na Mistrovství Evropy.

Sportovni ceny 2014 (5).jpg

Nejlepším mládežnickým sportovním kolektivem města Trutnova do 18 let se za rok 2013 stalo baseballové družstvo žáků Rytíři Trutnov, které v kategorii U10 úspěšně obhájilo titul MČR ČSA. Rytíři měli i klíčový podíl na zisku 3. místa na MČR v kategorii U12, stejně jako na úspěších v krajských výběrech ve stejné kategorii.

Sportovni ceny 2014 (6).jpg

V kategorii Nejlepší trenér či cvičitel města Trutnova uspěla dvojice trenérů baseballového klubu Rytíři Trutnov, Michal Rotter a Hedvika Stolínová, kteří se podíleli na výrazných úspěších družstva žáků.

Sportovni ceny 2014(2).jpg

Sportovni ceny 2014 (7).jpg

Cena za významný přínos trutnovskému sportu pak byla udělena Mgr. Karlu Vašíčkovi, který působil jako trenér ve fotbalovém oddíle Trutnov Baník, později Loko Trutnov a dodnes trénuje fotbalovou přípravku dětí do 5 let. Vašíček se v minulosti věnoval basketbalu, hrával za Loko Trutnov a dodnes je stolním tenistou a slaví úspěchy v krajském přeboru, v roce 2012 se dokonce na ME veteránů umístil na 17. místě.

Sportovni ceny 2014.jpg

Sportovni ceny 2014 (8).jpg

Nejlepší trutnovskou sportovkyní byla vyhlášena reprezentantka v běhu na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, která zvítězila s přehledem v Českém poháru žen. Zlatou medaili vybojovala i v mnoha závodech MČR, a to ve sprintu klasickou technikou, v běhu na 5 km klasickou technikou, v běhu na 30 km volnou technikou i v běhu na 10 km volnou technikou na kolečkových lyžích. Z úspěchů na zahraničních závodech jmenujme například 10. místo v běhu na 15 km volnou technikou ve Světovém poháru v Davosu nebo 28. místo ve třicetikilometrovém běhu volnou techniku na MS ve Val di Fiemme, a bylo by možné jmenovat i další.

Zpracovává se video reportáž pro TV DRAK (www.tvdrak.cz).


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg