Trutnovští zastupitelé rozhodli. Z Revoluční ulice bude nábřeží Václava Havla

Trutnov, 13.12.2016 – Na posledním letošním zasedání Zastupitelstva města Trutnova se jednalo o dlouho očekávaném a v médiích i na sociálních sítích často diskutovaném tématu – která z trutnovských ulic ponese jméno po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi. „Přejmenování ulic byla věnována intenzivní a až únavná mediální pozornost. Nakonec zastupitelé rozhodli jasně, a to i přesto, že opozice navrhla stáhnout tento bod z programu jednání. V Trutnově bude nábřeží Václava Havla,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.  Kromě toho trutnovští zastupitelé jednali o rozpočtovém provizoriu na rok 2017 a také o dodatku ke smlouvě o úvěru, díky kterému město ušetří téměř 1,5 mil. Kč. 

Nejočekávanějším bodem, který zastupitelé v pondělí projednali, bylo přejmenování jedné z trutnovských ulic po Václavu Havlovi. Jednalo se o ulicích Revoluční a Horská. Diskuze, která hlasování předcházela, trvala déle než hodinu. „Svůj komentář k tomuto bodu řekla nejen řada zastupitelů, ale i členové názvoslovné komise, představitelé iniciativy o přejmenování Horské ulice a také veřejnost. Jsem rád, že uctíme památku Václava Havla, a věřím, že až nábřeží ještě více zvelebíme, bude to příjemné místo pro obyvatele Trutnova i turisty,“ uvádí Ivan Adamec.

Druhým důležitým tématem zasedání bylo rozpočtové provizorium na rok 2017. Zastupitelé předložený materiál schválili. „Jelikož ještě neznáme daňové výnosy a výsledek hospodaření za rok 2016, dočasné hospodaření podle provizoria nám umožňuje vyčkat se sestavením ostrého rozpočtu do chvíle, kdy již přesné výsledky mít budeme,“ dodává trutnovský starosta. Ostrý rozpočet budou zastupitelé projednávat na svém březnovém zasedání v roce 2017.

Dalším významným bodem z pondělního jednání bylo schválení dodatku ke smlouvě o úvěru, který si v roce 2008 město Trutnov vzalo ve výši 350 mil. Kč. „Podařilo se nám vyjednat snížení úrokové sazby z 0,89 % p. a. z jistiny úvěru na 0,40 %. Díky tomu město v následujících čtyřech letech ušetří téměř 1,5 milionu korun,“ vysvětluje Ivan Adamec. Díky úvěru bude město moci v následujících letech zrealizovat investiční akce, jako jsou například vybudování zázemí pro Středisko volného času nebo rekonstrukce krytého bazénu. „Musíme využít ekonomického boomu. Teď je nejlepší čas investovat,“ dodává trutnovský starosta.

 img-3633.jpg

img-3634.jpg

img-3638.jpg

img-3639.jpg

TZ - Trutnovští zastupitelé rozhodli. Z Revoluční ulice bude nábřeží Václava Havla.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg